Το γκολ ο Γκογκότης, την εμφάνιση ο Κανταρίνος!

Τη νίκη με 1 – 0 πέτυχε σήμερα το μεσημέρι η Θύελλα Ελάτειας, καθώς επικράτησε στην έδρα της με 1 – 0 του Αετολόφου για τη 15η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄τοπικής κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Στέλιου Παπαδόντα πέτυχε τη νίκη, σημειώνοντας τέρμα στο πρώτο ημίχρονο με τον Βασίλη Γκογκότη, όμως ο πορτιέρο, Κανταρίνος ήταν αυτός που με τις επεμβάσεις του κράτησε ανέπαφη την εστία των γηπεδούχων.

Στο 25ο λεπτό ο Στέλιος Παπαδόντας εκτέλεσε φάουλ και ο Βασίλης Γκογκότης με κεφαλιά «άνοιξε» το σκορ στην αναμέτρηση για τους γηπεδούχους.

Στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τασιόπουλος βρέθηκε σε θέση βολής για την Ελάτεια και σούταρε, όμως ο Ζιούρκας αντέδρασε σωστά και εξουδετέρωσε την ευκαιρία, ενώ τρία λεπτά μετά, ο Κολέτσι απείλησε για την Ελάτεια, όμως η μπάλα σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα και στο 70ο λεπτό, ο Αετόλοφος έχασε μεγάλη ευκαιρία για να φέρει το ματς στα ίσια. Ο Νίκος Παντελιάδης εκτέλεσε το πέναλτι, όμως ο Κανταρίνος κράτησε ανέπαφη την εστία του αποκρούοντας την εκτέλεση του παίκτη του Αετολόφου…

Έτσι, τίποτε δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και η Θύελλα Ελάτειας πανηγύρισε τη νίκη με 1 – 0 απέναντι στον Αετόλοφο στην αγωνιστική αυτή. Βέβαια, οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με πολλές χαμένες ευκαιρίες για να πετύχουν την ισοφάριση του σκορ.

Τέλος, οι άνθρωποι του Αετολόφου εκφράζουν πολλά παράπονα για τις αποφάσεις των δύο βοηθών κ. Παπαϊωάννου και κ. Φράγκου στη σημερινή αναμέτρηση με την Ελάτεια.

Θύελλα Ελάτειας (Στέλιος Παπαδόντας): Κανταρίνος, Γκογκότης Χρ., Κέρι, Κολέτσι, Σολωμός, Κασίδας, Τασιόπουλος, Κολτσίδας, Παπαδόντας (80′ Ζαχαριάδης), Γκογκότης Β., Κοντογιάννης (60′ Γιακουβής Κ.).

Αετός Αετολόφου (Χρήστος Ηλιάδης): Ζιούρκας, Τζουβάρας Ηλ., Ζαφειρούλης, Λάχο, Παντελιάδης, Καράτζιος Θ., Καματέρης (46′ Καράτζιος Γρ.), Στεφανούλης, Χατζάκος, Ηλιάδης, Ντελής (60′ Φροξυλιάς).