Το… γύρισε και απέδρασε με το «διπλό»

Τρομερός ο Κεραυνός Δρυμού, πέρασε «αέρας» και με ανατροπή από το βοηθητικό της Γιάννουλης, κερδίζοντας τον νεανικό Τοξότη Λάρισας με 4 – 2, στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Αυτήν ήταν η δεύτερη νίκη για την ομάδα του Φάνη Τσέλιου, που έφτασε την 4η θέση στο βαθμολογικό πίνακα του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, αφήνοντας τον Τοξότη Λάρισας στην 8η με τους τρεις βαθμούς του.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους πολύ νωρίς (7′) ο Μπουρουτζίκας με διαγώνιο σουτ, για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι στη μισή ώρα αγώνα με τον Χρήστο Μπούτλα σε 1 – 1 με ιδανικό τελειώμα στη κίνηση. Μάλιστα πριν οι δύο ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο Μίχης έδωσε το προβάδισμα στο 41′ στην ομάδα του Δρυμού.

Στην επανάληψη και στο 57′, ο Θώμος με πλασέ έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στους φιλοξενουμένους, με τον «αεροπόρο» Χρήστο Μπούτλα να λαμβάνει την σέντρα του Αλκιβιάδη Μίχη και με κεφαλιά να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4 – 1. Το μόνον που κατάφεραν οι «Τοξότες» ήταν να μειώσουν στο παιχνίδι με κεφαλιά του Νταναβάρα στο 74′, έπειτα από γύρισμα του Τσιμπόλη.

Ο Νταναβάρας μάλιστα στο 82′ είχε την ευκαιρία να… βάλει δύσκολα στον Κεραυνό Δρυμού για τα τελευταία λεπτά, όμως το σουτ του, βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Πουρνάρα.

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Ράιδος, Κίτσιος Χρ., Τσιμπόλης, Γκουσγκούνης (72′ Κίτσαβος), Τάκε, Σαπουνάς (82′ Θεοδώρου), Κίτσιος Κ. (46′ Τσάλαβος), Παπαδημητρίου, Μπουρουτζίκας, Νταναβάρας, Φραγκογούλας (46′ Γιαννακός).

Κεραυνός Δρυμού (Φάνης Τσέλιος): Πουρνάρας, Μίχης, Σινάνι, Γκαντούνας Δ., Κουτσογιάννης, Μπούτλας, Γαλανός (55′ Μεσούρ), Ζιώγας (64′ Μπέλτσιος), Θώμος (82′ Παναγιώτου), Γκαντούνας Γ., Καραποστόλης (79′ Τσανάκας).