Το δεύτερο μέρος έδωσε τη νίκη στον Αετό Μακρυχωρίου

Χάρη σε δύο γκολ στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης, ο Αετός Μακρυχωρίου κέρδισε εκτός έδρας το Μαυροβούνι για τη 4η αγωνιστική της Α’ DE-TOX Λάρισας!

Η ομάδα των Κώστα Κατσάρα – Λευτέρη Τέα σημείωσε τη τρίτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και έφθασε τους δέκα βαθμούς, ενώ από την άλλη, οι «πετεινοί» του Γιάννη Σιάρκου δεν κατάφεραν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα και έμειναν στους δύο βαθμούς.

Στο 56ο λεπτό ο Νίκος Μπενεχούτσος ήταν αυτός που έβαλε τον Αετό Μακρυχωρίου σε θέση οδηγού στο σκορ μετά από ωραία ενέργεια των φιλοξενουμένων, ενώ στο 82ο λεπτό ο Ταξιάρχης Κλούρας βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με πλασέ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Νωρίτερα στο ματς και στο 57ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη και κόκκινη κάρτα ο Τόλης Ακριβόπουλος από τον κ. Κουκούλη και το Μαυροβούνι συνέχισε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Στη συνέχεια του αγώνα στο Μαυροβούνι δεν άλλαξε κάτι προς το σκορ και το 0 – 2 έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στον Αετό Μακρυχωρίου.

Πάντως, υπήρξαν χαμένες ευκαιρίες από τις δύο ομάδες με τους Αποστόλη Βούκουτο και Σάββα Χατζηλιάδη για τους γηπεδούχους και με τους Νίκο Μπενεχούτσο και Γιάννη Κολοβό από πλευράς φιλοξενουμένων.

Ωστόσο, οι άνθρωποι του Α.Ο. Μαυροοβουνίου εκφράζουν έντονα παράπονα για τη διαιτησία του κ. Κουκούλη στο σημερινό παιχνίδι και τον α΄βοηθό κ. Αναστασίου, ενώ δίνουν συγχαρητήρια στον β’ βοηθό κ. Μάνο.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Γιάννης Σιάρκος): Μαγαζιώτης, Μπάγκας Δ. (70′ Νότας), Σάπιος, Μπάγκας Κ., Μαντζαφούλης, Μούμος (65′ Κολιοφούτης), Μπατζέλας Ν., Ακριβόπουλος, Χατζηλιάδης, Σπανός (70′ Προβίδας), Βούκουτος.

Αετός Μακρυχωρίου (Κώστας Κατσάρας – Λευτέρης Τέας): Σταμέλος, Μητρούσκας (65′ Γκαμπέτας), Κουμπούρας, Σιάτρας, Φορτομάρης, Ντιντής (82′ Παπαδόπουλος), Μάντζαρης (58′ Κλούρας), Μπόντε (82′ Ιωαννίδης), Κατσαμάγκας, Κολοβός, Μπενεχούτσος.