Το… «εκτέλεσε» από την άσπρη βούλα!

Η Λάρισα 2012 πανηγύρισε τη νίκη απέναντι στο Αργυροπούλι με 1 – 0, χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Κώστας Τσιάκος με πέναλτι.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τη Λάρισα 2012 που δείχνει να «ξεμπλοκάρει» σιγά σιγά. Πλέον βρίσκεται στους 8 βαθμούς και στην 8 θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισοβαθμώντας με τον Τύρναβο, αλλά και το Αργυροπούλι.

%ce%b3%ce%b5%cf%89%cf%81%ce%b3%ce%bf%cf%85%ce%bb%ce%b1%cf%83-%ce%b8%ce%bf%ce%b4-%ce%ba%ce%bf%ce%ba%ce%ba%ce%bf%cf%81%ce%b1%cf%83

Η μεγαλύτερη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, πραγματοποιήθηκε με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιώρου. Στο 30′ λοιπόν ο Γιάννης Σχοινάς από καλή θέση έκανε το σουτ, όμως ο αντίπαλος τερματοφύλακας έδειξε τα αντανακλαστικά του αποκρούοντας τη μπάλα.

Στη συνέχεια του πρώτου μέρους δεν είχαμε κάτι άλλο αξιοσημείωτο, με τους παίκτες των δύο ομάδων να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, χωρίς να έχουμε σκορ στο παιχνίδι.

%ce%b6%ce%b1%cf%87%ce%bf%cf%83-%cf%86%ce%bb%cf%89%cf%81%ce%bf%cf%83-%ce%b2

Στην «επανάληψη» οι φιλοξενούμενοι απείλησαν ξανά. Στο 59ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Τσούτσας βγήκε τετ – α – τετ, όμως και πάλι ο γκολκίπερ των γηπεδούχων δήλωσε «παρών», απομακρύνοντας τη μπάλα και τον κίνδυνο.

Η σειρά της Λάρισας 2012 να δημιουργήσει ευκαιρία ήρθε στο 65ο λεπτό. Ο Δημήτρης Κίτσιος βγήκε απέναντι στον Μπαχτσιβάνο, αλλά ο δεύτερος απέκρουσε το πλασέ του επιθετικού των γηπεδούχων και κράτησε ανέπαφη την εστία του.

%ce%ba%ce%b9%cf%84%cf%83%ce%b9%ce%bf%cf%83-%ce%b4-%ce%b6%ce%b1%cf%87%ce%bf%cf%83

Δεν τα κατάφερε όμως εφτά λεπτά αργότερα. Ο Αποστόλης Κούλπας ανέτρεψε τον Κώστα Τσιάκο μέσα στη περιοχή και ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος παίκτης που το κέρδισε και ευστόχησε κάνοντας το 1 – 0 για τους γηπεδούχους.

%ce%ba%ce%bf%ce%ba%ce%ba%ce%bf%cf%81%ce%b1%cf%83-%cf%83%ce%ba%ce%b5%ce%bd%cf%84%ce%b6%ce%b1%cf%83-%cf%80

Στη συνέχεια της αναμέτρησης τίποτα δεν άλλαξε και η Λάρισα 2012 πανηγύρισε τη νίκη με 1 – 0.

Λάρισα 2012 (Νίκος Αργυρούλης): Γεωργούλας Θωμ., Φλώρος Β., Φλώρος Παντ., Κίτσιος Π., Γκόλτσιος (73′ Φλώρος Παν.), Γεωργούλας Θοδ., Σκέντζας Π., Κίτσιος Δ., Σκέντζας Ευάγγ. (55′ Μάντζας), Τσιάκος, Στρατής (78′ Κόκκινος).

%cf%87%ce%b1%cf%84%ce%b6%ce%b7%cf%83-%cf%84%cf%83%ce%b9%ce%b1%ce%ba%ce%bf%cf%83

Δόξα Αργυροπουλίου (Γιάννης Μιχαλές): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Μάρκου, Κούλπας, Μπουζούκας (70′ Σιαμαντούρας), Καρράς, Χατζής, Σχοινάς (46′ Κόκκορας), Ζάχος, Τσούτσας, Ριζούλης (80′ Χαρισούλης).