Το καθάρισαν Φούντας και Βενέτης

Με το εκκωφαντικό 1 – 5 οι Άγιοι Ανάργυροι πέρασαν και από την έδρα του Αετού Αμυγδαλέας με τους τρεις βαθμούς της νίκης, έχοντας μείνει μόνη πλέον στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα από το Τζουρμακλί.

Ο Βασίλης Φούντας και ο Παντελής Βενέτης ήταν αυτοί που έδειξαν τον δρόμο για την νίκη αφού ο πρώτος σημείωσε δύο γκολ και συνεχίζει τις πολύ καλές εμφανίσεις από την αρχή του πρωταθλήματος και ο Παντελής Βενέτης που αν και αμυντικός σημείωσε χατ τρικ αφού πέτυχε τα τρία τελευταία τέρματα για την ομάδα του.

Οι Άγιοι Ανάργυροι άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό με τον  Βασίλη Φούντα μετά από κάθετη πάσα του Σαλγκάμη.

Στο 38ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους και πάλι με τον Φούντα μετά από ωραίο συνδυασμό του ίδιου, του Τσινούδη και του Βενέτη με τον επιθετικό των Αγίων Αναργύρων με γυριστό σουτ να κάνει 0 – 2.

Πριν οδηγηθούν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια ο Αετός κατάφερε και μείωσε σε 1 – 2 με τον Παζάρα μετά από κάθετη πάσα του Πολύζου.

Στο 62ο ο Παντελής Βενέτης έδωσε αέρα τριών τερμάτων στο παιχνίδι καθώς έγινε το 1 – 3 με τον αμυντικό των φιλοξενούμενων μετά από ωραία πάσα του Κουσιά.

Τον δείκτη του σκορ σε 1 – 4 ανέβασε ο Βενέτης μετά από πάσα του Αμαρλαριώτη στο 72ο λεπτό.

Το τελικό 1 – 5 διαμόρφωσε ο Παντελής Βενέτης σημειώνοντας παράλληλα και χατ τρικ μετά από πάσα του Τάσσιου στο 82ο λεπτό.

Αετός Αμυγδαλέας (Ηλίας Αρβανίτης): Παπαϊωάννου, Μπάγκας (80′ Σιούτας Κ.), Μητράκας, Παπαδημητρίου, Ευαγγελούλης, Σιούτας Δ.Β., Ανδριανόπουλος, Παπακωστούλης, Πολύζος (65′ Δολμές), Καψούρης, Παζάρας (75′ λ.τ. Ρόδιος).

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Θοδωρής Σκύφτας): Παυλόπουλος, Ηλιάζι, Κουσιάς, Βενέτης, Χαζτηλιάδης (65′ Τασσιός), Παναγιώτου (46′ Ευαγγέλου), Φούντας Β., Τσινούδης (78′ Αντωνόπουλος), Αμαρλαριώτης, Σαλγκάμης, Μπαζιάνας.