Το “καθάρισε” από νωρίς η Κυψέλη

Με το εμφατικό 4 – 0 νίκησε η Α.Ε. Κυψέλης τον Σταυραετό Σταυρού, “καθαρίζοντας” μάλιστα το παιχνίδι από το πρώτο μέρος. Και οι δύο ομάδες πριν την έναρξη είχαν από τρεις βαθμούς, έτσι ο νικητής θα έβαζε από κάτω το χαμένο. Αυτό το κατάφεραν οι γηπεδούχοι, που έως τώρα έχουν σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή τους. Από την άλλη ο Σταυραετός παρέμεινε μόλις με μία νίκη από την προηγούμενη αγωνιστική.

Το σκορ άνοιξαν από νωρίς οι γηπεδούχοι με το σουτ του Γουρνάρη στο 20ο λεπτό.Ενώ πέντε λεπτά μετά διπλασίασαν τα τέρματα τους με την κεφαλιά του Κατσιάνη.

Το γκολ της αναμέτρησης επετεύχθη στο 30ο λεπτό όταν η ομάδα της Κυψέλης κέρδισε κόρνερ με τον Ζιόμπουρα Απ. να αναλαμβάνει την εκτέλεσή του. Ο ποδοσφαιριστής με ξάφνιασε τους πάντες όταν έστειλε τη μπάλα απευθείας στο τέρμα και σημείωσε ένα πανέμορφο τέρμα.

Το τελικό 4 – 0 έκανε ο Κατσιάνης στο 60′ λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους έχασαν με μοιραίο τον Νταβέλη να χάνει τρία τετ – α – τετ στο 45′, 50′ και 70′ ενώ ο φάση για το γκολ της τιμής είχε και ο Βόπης στο 80′.

Να σημειωθεί επίσης, πως η ομάδα του Σταυρού αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 60′ μετά την αποβολή του Παληκαρά με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Α.Ε. Κυψέλης (Νίκος Αρσενίου): Κουκουφίκης, Τσιαμήτρος, Θεοδωρόπουλος, Ζιόμπουρας Θ., Μπαλλάς, Τατίας, Τσαλάγκας (65′ Μίτσι), Γουρνάρης, Κάσσιος, Ζιόμπουρας Απ. (72′ Βουλγαράκης), Κατσιάνης.

Σταυραετός Σταυρού (Ανδρέας Ταστεμερίδης): Κανατούλας Π., Βόπης, Νεντούδης, Κανατούλας Στ., Μπαλιάκος,Παληκαράς, Αρσενόπουλος, Ρουμελιώτης, Αναγνωστόπουλος, Γαλιούρας, Νταβέλης.