Το “καθάρισε” από την αρχή η Αμπελιά

Ακάθεκτη συνεχίζει στο πρωτάθλημα της Α’1 ΕΠΣΛ η Αμπελιά, όπου επικράτησε με 3 – 0 του Παναγροτικού Νίκαιας στο γήπεδο της.

Τους είκοσι δύο βαθμούς έφθασε το σύνολο του Αχιλλέα Τσιβόπουλου με το τρίποντο αυτό και συνεχίζει στη πρώτη θέση της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Βαγγέλη Μπρισίμη έμεινε στους έξι πόντους μετά και τη σημερινή ήττα.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Χρήστος Σελήνης με σουτ έπειτα από ωραία ατομική προσπάθεια πέτυχε το 1 – 0 για την Αμπελιά, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Στέφανος Σουλτούκης με ωραίο τελείωμα έδωσε σκορ ασφαλείας στους γηπεδούχους αφού σημείωσε το 2 – 0.

Προς το τέλος της συνάντησης τώρα και στο 84′ ο Νίκος Φαρμάκας ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Πάντως, οι δύο ομάδες τελείωσαν το ματς με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα δύο παίκτες. Από πλευράς γηπεδούχων αποβλήθηκε στο 75ο λεπτό ο Νίκος Κολοβός, ενώ από τους φιλοξενούμενους αποβλήθηκε στο 83’ ο Χρήστος Πανδρεμένος με απευθείας κόκκινη κάρτα ως τελευταίος αμυνόμενος.

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Γεωργούλας, Λαζαρίδης, Σελήνης, Κολοβός Κ. (28’ λ.τ. Βέης), Αγγέλης, Κολοβός Ν. Γεωργούλας, Σουλτούκης, Ζαφεριούλης (60’ Κουρούκας), Φαρμάκας (80’ Γκρίτζιας), Δαλαμπύρας.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Σδούγκας, Νικολακούλης (56′ Πουρτσίδης), Ψαρούλης, Πανδρεμένος, Μαστακούλης (46′ Παπακώστας), Σακελλαρίου, Ολομάνι (77′ Γκουντίκας), Δημόπουλος, Βλαχάκης, Φουρίκης, Σώκος (56′ Ανδρεόπουλος)