Το «καθάρισε» από το πρώτο μέρος!

Μία ευρεία νίκη πανηγύρισε σήμερα το μεσημέρι η Αναγέννηση Ευαγγελισμού, όπου κέρδισε στην έδρα της το Λιβάδι με σκορ, 4 – 1!

Την αρχή έκανε ο Κωτύλης με σουτ στο 15ο λεπτό «ανοίγοντας» το σκορ στον αγώνα, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Λαυρέντης Λιούρας με ιδανικό τρόπο έκανε δύο τα τέρματα για το σύνολο του Χρήστου Κωτύλη.

Στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης τώρα, ο Λαυρέντης Λιούρας από σκόρερ άλλαξε κι έδωσε την ασίστ με σέντρα στον αδερφό του, Σπύρο, όπου με κεφαλιά του τελευταίου ο Ευαγγελισμός ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος του αγώνα, ο Φάκας με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεσε κόρνερ του Λαυρέντη Λιούρα διεύρυνε το σκορ, ενώ το μόνο που κατάφερε να πετύχει το Λιβάδι ήταν να μειώσει σε 4 – 1, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ.

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χρήστος Κωτύλης): Πατσιτός, Βαλατσός, Χασιώτης, Τόλιος, Φάκας, Λιούρας Σπ. (46′ Μουταφίδης), Ντόκος Δ. (65′ Καρέλας Δ.), Τσάτσος Δ., Κώτυλης, Καρέλας Χρ., Λιούρας Λ. (46′ Παπαευθυμίου).