Το «καθάρισε» σε ένα πεντάλεπτο!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο συνέχισε τη προσπάθεια που κάνει ο Αστέρας Μελισσοχωρίου, καθώς πήρε τη νίκη στην έδρα του απέναντι στο Ομορφοχώρι με σκορ 2 – 0, για την 17η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Με το αποτέλεσμα αυτό, η ομάδα του Ηλία Αράπη έφθασε τους τριάντα τρεις βαθμούς, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Μανώλη Γαραζανάκη έμεινε στους δέκα εννέα βαθμούς.

Στο 52ο λεπτό ο Μπακόλας με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Γιώργου Χατζή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Δόξας Ομορφοχωρίου, ενώ στο 57ο λεπτό του αγώνα, ο Καραντάνος πλάσαρε ψύχραιμα σε κενή εστία, αφού είχε περάσει και τον Παναγιώτου και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Τέλος, οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν ανεβάσει το σκορ σε 3 – 0, όμως η μπάλα έπειτα από σουτ του Μπακόλα στο 70ο λεπτό σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Ομορφοχωρίου.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Ηλίας Αράπης): Κουκούτσης, Σδράλης, Τζεμολάρι, Αβδουλάς, Λώζος, Χατζής (65′ Αγγελούλης), Λιάγκας, Νούσιας (46′ Ζαφειρίου), Βογιατζής, Μπακόλας, Καραντάνος (60′ Παπαδημητρίου).

Δόξα Ομορφοχωρίου (Μανώλης Γαραζανάκης): Παναγιώτου, Τσιόγκας, Κωσταρέλλος, Μπουτακίδης Δ., Μπαϊράμης, Μπουφίκος, Μπιζιώτας, Κανάκης, Φούκης, Μπατζογιάννης, Ντάμαλης (75′ Ζαφειρούλης).