Το «καθάρισε» σε τέσσερα λεπτά!

Μέσα σε τέσσερα λεπτά, στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, η Πελασγιώτιδα «καθάρισε» την υπόθεση νίκη απέναντι στον Τοξότη Λάρισας και έφυγε από το γήπεδο της Νέας Πολιτείας με τους τρεις βαθμούς της νίκης!

Οι «πετεινοί» του Κώστα Μπακατσή έδωσαν συνέχεια στις επιτυχίες και επικράτησαν σε ακόμη ένα παιχνίδι, φθάνοντας έτσι τους είκοσι ένα βαθμούς. Μάλιστα, έχουν και το απόλυτο με επτά νίκες σε επτά αναμετρήσεις του 5ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Στην αντίπερα όχθη, το νεαρό συγκρότημα του Χρήστου Γκάτα προσπάθησε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα στο σημερινό ματς, ωστόσο δεν τα κατάφερε και συνεχίζει στη δέκατη θέση της βαθμολογίας με μόλις τέσσερις βαθμούς.

Στο 41ο λεπτό ο Μούτος με σουτ μετά από όμορφη ατομική ενέργεια κέρδισε τον Νικόλλι και «έγραψε» το 0 – 1 στο παιχνίδι, με το σκορ να μεγαλώνει σε 0 – 2 τέσσερα λεπτά αργότερα.

Συγκεκριμένα, με τη συμπλήρωση σαράντα πέντε λεπτά παιχνιδιού, ο Χατζηκαμαγιάννης εκμεταλλεύτηκε τη σύγχυση που δημιουργήθηκε στην άμυνα του Τοξότη και με κοντινό πλασέ έκανε το 0 – 2 όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Στην επανάληψη του ματς και στο 57ο λεπτό, ο Σούμας με απευθείας εκτέλεση φάουλ για λογαριασμό του Τοξότη «άγγιξε» τη μείωση του σκορ και το 1 – 2, ωστόσο η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι και σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Τζήμα.

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Νικόλλι, Παπαϊωάννου, Μελανός Γ., Μελανός Ν., Σούμας (65′ λ.τ. Μπουρουτζίκας), Βουλτσίδης, Τσαλαβός, Μπαλαής, Γιώργης, Τάκε, Νάτσιος (72′ Γκουσγκούνης).

Πελασγιώτιδα (Κώστας Μπακατσής): Τζήμας, Λαζαρίδης, Γούργος (50′ Χαραλάμπους), Πατσώνης, Ζιούστης, Γελαλής (70′ Γκόγκος), Μούτος, Ζυγογιάννης (80′ Νυχτερίδας), Ποτός, Τσιγγάνης (50′ Δαμασιώτης), Χατζηκαμαγιάννης.