Το «καθάρισε» στην επανάληψη η Καρυά

Την εντός έδρας νίκη πανηγύρισε σήμερα το μεσημέρι η Καρυά, καθώς κέρδισε τον Κεραυνό Δένδρων με σκορ 3 – 1 για την 10η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Μάλιστα, η σημερινή νίκη ήρθε στο δεύτερο μέρος της συνάντησης και η Καρυά έφθασε με αυτό το αποτέλεσμα τους δέκα έξι πόντους. Στην αντίπερα όχθη, ο Κεραυνός Δένδρων έμεινε στους έντεκα βαθμούς.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Γιάννης Καραγκόγκος βρήκε δίχτυα με σουτ από πλεονεκτική θέση κι έβαλε τη Καρυά σε θέση οδηγού στο σκορ.

Ωστόσο, πέντε λεπτά μετά, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο σκορ και πέτυχαν την ισοφάριση με τον Μπακού, με εξαιρετικό τρόπο και ωραίο τελείωμα μέσα από την αντίπαλη περιοχή.

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με σκορ 1 – 1, ενώ στο 70ο λεπτό η Καρυά ξανά μπήκε μπροστά στο σκορ.

Ο Ηλίας Κουτσογιάννης ήταν αυτός που έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους, ενώ το τελικό 3 – 1, διαμόρφωσε πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′, ο Διονύσης Μανούσιος με πλασέ από πλεονεκτική θέση.

Όλυμπος Καρυάς: Καρακώστας, Καραγκόγκος, Στεργιούλας, Καβαρατζής (65′ Μπασδέκης), Αξούγκας (60′ Δάσσιος Γρ.), Κουτσογιάννης, Δάσσιος Χρ., Δάσσιος Κ., Δάσσιος Ορ. (80′ Κατσιούρας), Μανούσιος, Χάμος.

Κεραυνός Δένδρων (Χρήστος Τασιούλας – Φάνης Μπατραλέξης): Κωστόπουλος, Σκριάπας, Αγγελής (60′ Εσιέν), Καλαμάς, Τασιούλας, Θανασάρας, Χατζηκρανιώτης, Τσούτσος, Μπακού, Ράσα, Ντεμίρης (70′ Μαυρούλης).