Το «καθάρισε» στην επανάληψη ο Πυργετός

Τη νίκη με 4 – 1 στη 10η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄τοπικής κατηγορίας πανηγύρισε ο Πυργετός, όπου επικράτησε εκτός έδρας της Ελάτειας κι έτσι βρίσκεται μόνος του στη κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Γιάννη Μπάγκα που κέρδισε τον αντίπαλο στο δεύτερο μέρος, εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την εκτός έδρας του Αετολόφου από τον Ιπποκράτη κι έτσι βρίσκεται μόνος στη κορυφή με είκοσι ένα βαθμούς μετά από αυτή την αγωνιστική.

Στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης ο Άγγελος Ρακίπι με πλασέ ύστερα από σέντρα του Κούμε έβαλε μπροστά τον Πυργετό στο σκορ, ενώ επτά λεπτά αργότερα, ο Παπαγεωργίου από θέση βολής έκανε δύο τα τέρματα για τους «βυσσινί».

Η Θύελλα Ελάτειας μείωσε σε 1 – 2 λίγα λεπτά μετά την επίτευξη του δεύτερου τέρματος των φιλοξενουμένων με τον Άρη Σμυρλή (67′), ενώ στο 76ο λεπτό ο Γιώργος Βάρσος με όμορφο ψηλοκρεμαστό πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Άγγελου Ρακίπι, ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1 για τον Πυργετό.

Το τελικό 4 – 1 για την ομάδα του Γιάννη Μπάγκα διαμόρφωσε στο 83ο λεπτό διαμόρφωσε ο Γιώργος Βάρσος με ψηλοκρεμαστό πλασέ έξω από τη μεγάλη περιοχή της Ελάτειας.

Οι Συνθέσεις

Θύελλα Ελάτειας (Στέλιος Παπαδόντας): Κανταρίνος, Σολωμός, Κέρι, Κοντογιάννης, Κολέτσι, Σμυρλής, Κασίδας, Κολτσίδας, Γιακουβλης Κ. (60′ Κίτσιος Κ.), Παπαδόντας, Γκογκότης.

Αναγέννηση Πυργετού (Γιάννης Μπάγκας): Καραμπέκος, Μπουλάρι, Κούμε, Καμάμι, Βουγιούκας, Παπαγεωργίου (75′ Δήμου), Τσάκε, Αδάμος (65′ Περκέτσι), Πουρλιώτης (75′ Ζάχος), Ρακίπι Άγγ., Βάρσος.