Το «κλείδωσε» στην επανάληψη!

Ακόμη μία εντός έδρας νίκη πανηγύρισε το Αβέρωφ σήμερα το απόγευμα, μιας και επιβλήθηκε με 4 – 0 του Κεραυνού Δένδρων στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Η ομάδα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα έφθασε τους τριάντα τέσσερις βαθμούς και συνεχίζει στο συν πέντε από την δεύτερη, Ελπίς Μεσοχωρίου, ενώ τα Δένδρα συνεχίζουν στη προτελευταία θέση του πίνακα της βαθμολογίας έχοντας μόλις επτά βαθμούς.

Στο 25ο λεπτό ο Παρλάντζας έκανε το 1 – 0 για το Αβέρωφ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 68ο λεπτό ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με πλασέ μετά από ωραίο συνδυασμό των γηπεδούχων.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Ηλίας Λιλολάρι σκόραρε και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ στο 75ο λεπτό ο Θωμάς Κουσιάς με πλασέ από θέση βολής σημείωσε το 4 – 0 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στη σημερινή αναμέτρηση.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Σδούγκας, Πατρίκης (75′ Τσερέπης), Μήτσιος, Μούτσα, Κοτρώτσιος Χρ., Λιλολάρι, Παρλάντζας, Τζουρτζουκλής (70′ Κουκουράβας), Κουσιάς (75′ Κοτρώτσιος Ρ.), Κουτσάκης, Γκουτσιούδης (55′ Τσούπρος).