Το ντέρμπι ουραγών… στο Καλοχώρι!

Τη πρώτη ουσιαστική νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε σήμερα το Καλοχώρι, όπου κέρδισε και μάλιστα με ανατροπή του σκορ τη Μελία στο γήπεδο του.

Οι «βυσσινί» βρίσκονταν πίσω στο σκορ από τη Μελία, όμως με στην επανάληψη έδειξαν ψυχικά αποθέματα και γύρισαν το ματς και αυτό είχε ως αποτέλεσμα το Καλοχώρι να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Λίγο πριν τελειώσει το πρώτο μέρος, ο Ορέστης Γαρυφαλλόπουλος με κεφαλιά κέρδισε τον Αλί κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Αναγέννησης για το 0 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και στο 60ο λεπτό, ο Λίταινας ισοφάρισε το σκορ και πέτυχε το 1 – 1, ενώ στο 75ο λεπτό ο Βασίλης Μάρκου ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ και το 2 – 1 ήταν το τελικό σκορ.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Αποστόλης Έξαρχος): Αλί, Στραβέλλας, Τσιρώνης Γ., Μήλιος (65΄Τσιρώνης Α.), Γκουντούρας, Δεσπόπουλος, Λούγκος Γ., Λούγκος Κ., Λίταινας, Παράφορος (46΄Βουλάγκας), Μάρκου.

Ένωσις Μελία (Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Τσιάρας, Γκάνας, Παναγιωτόπουλος, Γαρυφαλλόπουλος Δ., Κόλα, Ντινούλης, Παπαγεωργίου, Δημητρίου, Βούκουτος (25΄λ.τ Καρασμάνογλου), Γαρυφαλλόπουλος Ο., Αγγελακόπουλος Κ. (15΄λ.τ Τζαβέλας).