Το ντέρμπι στη Βαμβακού, πέρασε ξανά δεύτερη η Ραχούλα

Το ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της Β΄τοπικής κατηγορίας ανάμεσα σε Αναγέννηση Φαρσάλων και Βαμβακού είχε νικητή τους φιλοξενούμενους, παιχνίδι που έγινε στο Στάδιο των Φαρσάλων. Με νίκες συνέχισαν τη προσπάθεια τους Ναρθάκι και Δόξα Υπέρειας.

Στον 4ο όμιλο της Β΄ΕΠΣ Λάρισας, ο Κεραυνός Δένδρων επικράτησε εκτός έδρας του Δασοχωρίου, ενώ επιβλητική ήταν η Δόξα Ραχούλας απέναντι στον Διογένη που πέρασε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με το ρεπό που είχε ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Βασιλί 0 – 1 Ζάππειο
Σταυρός 0 – 3 α.α. Κρήνη
Αναγέννηση Φαρσάλων 0 – 2 Βαμβακού
Υπέρεια 3 – 0 α.α. Άγιος Γεώργιος
Χαλκιάδες 6 – 1 Ακαδημία Φαρσάλων
Μυραϊκός 0 – 3 Ναρθάκι

Η Βαθμολογία (17η Αγωνιστική)

1. Ναρθάκι      45 – 11   45
2. Βαμβακού      44 – 9   42
3. Υπέρεια      30 – 12   34
4. Αναγέννηση Φαρσάλων      34 – 16   34
5. Χαλκιάδες      45 – 19   30
6. Ζάππειο      25 – 19   27
7. Βασιλί      33 – 21   25
8. Κρήνη      38 – 38   22
9. Μυραϊκός      15 – 37   18
10. Ακαδημία Φαρσάλων      19 – 47   10

* Σταυρός & Άγιος Γεώργιος αποχώρησαν από το πρωτάθλημα.

Η Επόμενη (18η) Αγωνιστική

Σταυρός 0 – 3 α.α. Βασιλί
Ζάππειο 30/03 Αναγέννηση Φαρσάλων
Κρήνη 30/03 Υπέρεια
Βαμβακού 30/03 Χαλκιάδες
Άγιος Γεώργιος 0 – 3 α.α. Μυραϊκός
Ακαδημία Φαρσάλων 30/03 Ναρθάκι

4ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Μάνδρα 7 – 1 Μαρίνος Αντύπας
Δασοχώρι 1 – 2 Δένδρα
Άγιος Θωμάς 0 – 1 Αμπελόκηποι
Ιπποκράτης 1 – 2 Κουτσόχερο
Λάρισα ’88 3 – 2 Τερψιθέα
Ραχούλα 8 – 1 Διογένης
Ρεπό Πανιώνιος

Η Βαθμολογία (18η Αγωνιστική)

1. Δένδρα      44 – 11   44 *
2. Ραχούλα      40 – 15   38
3. Πανιώνιος      39 – 8   37 *
4. Μάνδρα      41 – 20   34
5. Ιπποκράτης      34 – 20   30 *
6. Κουτσόχερο      36 – 20   29 *
7. Δασοχώρι      27 – 23   26 *
8. Τερψιθέα      20 – 30   19
9. Λάρισα ΄88      18 – 37   15
10. Διογένης      13 – 40   10
11. Αμπελόκηποι      13 – 43   10
12. Μαρίνος Αντύπας      12 – 39   9
13. Άγιος Θωμάς      16 – 45   3

* Έχει κάνει το ρεπό.

Η Επόμενη (19η) Αγωνιστική

Διογένης 31/03 Λάρισα ’88
Αμπελόκηποι 31/03 Δένδρα
Μαρίνος Αντύπας 31/03 Άγιος Θωμάς
Κουτσόχερο 31/03 Δασοχώρι
Τερψιθέα 31/03 Μάνδρα
Πανιώνιος 31/03 Ιπποκράτης
Ρεπό Ραχούλα

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...