Το ντέρμπι της αγωνιστικής στην Α’ 1 ΕΠΣΛ είναι στα Βούναινα!

Η 5η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας διεξάγεται την ερχόμενη Κυριακή (20/10).

Τόσο στον 1ο όσο και στον 2ο όμιλο οι αγώνες θα γίνουν  το μεσημέρι της Κυριακής και τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 16:30.

Όσον αφορά τον 1ο όμιλο, στο γήπεδο του Πουρναρίου ο Κίσσαβος Συκουρίου θα φιλοξενήσει τον Πανιώνιο, ενώ στη Γιάννουλη η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τη Προοδευτική Βερδικούσιας.

Στον Τύρναβο, η Ακαδημία θα αγωνιστεί με τον Άρη Κουλουρίου, ενώ στην Αιγάνη η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τον Κεραυνό Δρυμού.

Στο γήπεδο των Δένδρων, η τοπική ομάδα θα φιλοξενήσει τον Ιπποκράτη, ενώ ο Σ.Σ. Ραψάνης θα αναμετρηθεί στο γήπεδο του με τη Δόξα Βαλανίδας.

Στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης», η Πελασγιώτιδα θα αντιμετωπίσει τον Χείμαρρο Μαρμαρίνης, ενώ στους Γόννους η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας.

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

Συκούριο 20/10 Πανιώνιος
Δήμητρα Γιάννουλης 20/10 Βερδικούσια
Ακαδημία Τυρνάβου 20/10 Κουλούρι
Αιγάνη 20/10 Δρυμός
Δένδρα 20/10 Ιπποκράτης
Σ.Σ. Ραψάνης 20/10 Βαλανίδα
Πελασγιώτιδα 20/10 Μαρμαρίνη
Γόννοι 20/10 Φιλοκτήτης Μελιβοίας

Η Βαθμολογία (4η Αγωνιστική)

1. Γόννοι      11 – 1   10
2. Δένδρα      12 – 4   9
3. Δήμητρα Γιάννουλης      8 – 3   8
4. Πελασγιώτιδα      8 – 5   8
5. Ακαδημία Τυρνάβου      6 – 3   8
6. Κουλούρι      7 – 6   7
7. Πανιώνιος      6 – 5   7
8. Δρυμός      5 – 5   7
9. Βαλανίδα      4 – 7   6
10. Σ.Σ. Ραψάνης      3 – 10   3
11. Συκούριο      8 – 6   2
12. Ιπποκράτης      4 – 6   2
13. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      8 – 11   2
14. Μαρμαρίνη      4 – 7   1
15. Βερδικούσια      4 – 10   1
16. Αιγάνη      4 – 10   0

Όσον αφορά τον 2ο όμιλο, στο γήπεδο του Πλατυκάμπου ο Αστέρας Μελισσοχωρίου θα υποδεχθεί τη Γλαύκη, ενώ στην Υπέρεια η Δόξα θα αντιμετωπίσει την Αστραπή Νέας Πολιτείας.

Στη Ραχούλα, η Δόξα θα φιλοξενήσει τον Πύρρο, ενώ στο γήπεδο της Αμυγδαλέας θα διεξαχθεί ο αγώνας ανάμεσα σε Παναγροτικό Νίκαιας και Ναρθάκι.

Στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Β’», ο Προμηθέας θα παίξει με το Ελευθεραί, ενώ στα Βούναινα θα γίνει το ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τον Ατρόμητο Βαμβακούς.

Στη Γαλήνη, η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων, ενώ τέλος, στο «Βιολογικό» της Νέας Σμύρνης ο Λαρισαϊκός θα υποδεχθεί την Αναγέννηση Φαρσάλων.

Η 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου έχει ως εξής:

Μελισσοχώρι 20/10 Γλαύκη
Υπέρεια 20/10 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Ραχούλα 20/10 Πύρρος
Παναγροτικός Νίκαιας 20/10 Ναρθάκι
Προμηθέας 20/10 Ελευθεραί
Βούναινα 20/10 Βαμβακού
Γαλήνη 20/10 Αγ. Ανάργυροι
Λαρισαϊκός 20/10 Αναγέννηση Φαρσάλων

Η Βαθμολογία (4η Αγωνιστική)

1. Βούναινα      10 – 1   12
2. Βαμβακού      10 – 4   9
3. Παναγροτικός Νίκαιας      8 – 3   9
4. Πύρρος      5 – 2   8
5. Υπέρεια      9 – 7   7
6. Αστραπή Ν. Πολιτείας      4 – 3   7
7. Άγιοι Ανάργυροι      3 – 2   7
8. Ραχούλα      3 – 2   7
9. Ελευθεραί      3 – 4   5
10. Γλαύκη      5 – 3   4
11. Μελισσοχώρι      4 – 5   4
12. Προμηθέας      1 – 6   3
13. Ναρθάκι      4 – 9   3
14. Γαλήνη      2 – 7   3
15. Λαρισαϊκός      2 – 8   2
16. Αναγέννηση Φαρσάλων      1 – 6   0

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...