Το ντέρμπι της 4ης θέσης στον Πυργετό!

Με τους τρεις βαθμούς από την Ελάτεια έφυγε ο Πυργετός, καθώς κέρδισε στο ντέρμπι της 4ης θέσης στον 2ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας με σκορ 4 – 0 τη Θύελλα Ελάτειας!

Οι «βυσσινί» του Δημήτρη Αλεξίου με εμφατικό σκορ επικράτησε του συνόλου του Θοδωρή Σολωμού κι έτσι έφθασε τους δέκα οκτώ βαθμούς.

Από την άλλη, η Θύελλα Ελάτειας δεν αποκόμισε κάτι θετικό από το παιχνίδι αυτό και έμεινε στους δέκα πέντε βαθμούς μετά το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Μόλις στο 3ο λεπτό, ο Πυργετός πήρε προβάδισμα στο σκορ με τη κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι του Μπίμπα από την εκτέλεση φάουλ του Άγγελου Ρακίπι.

Στο 10ο λεπτό ο Γκανάβας μετά από ατομική ενέργεια κέρδισε με σουτ από θέση βολής τον πορτιέρο της Ελάτειας, Φουσίκα και διπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Στη συνέχεια του αγώνα ο Γκανάβας από σέντρα του Νίκου Ρακίπι ανέβασε τον δείκτη του σκορ, ενώ το τελικό 0 – 4 διαμόρφωσε με πλασέ ο Βάρσος από θέση βολής.

Οι άνθρωποι της Ελάτειας και η διοίκηση του Πυργετού εύχονται περαστικά και γρήγορη επιστροφή στον Νίκο Ρακίπι που τραυματίστηκε στο 42′ και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο…

Θύελλα Ελάτειας (Θοδωρής Σολωμός): Φουσίκας, Τασιόπουλος, Καλιατζής (70′ Γελαλής), Αβέλλας Ν., Ζάρρας, Πάσιος (46′ Μικερτζής), Κέρι, Αβέλλας Ι. (70′ Τζουβάρας), Παπαδόντας (46′ Μουστάκας), Τζίκα Ντ., Γκαραγκούνης.

Αναγέννηση Πυργετού (Δημήτρης Αλεξίου): Παναγιωτόπουλος, Κατσιάβας, Περκέτσι, Καμάμι, Τσιακρής (17′ Καραβανάς), Σινάνι, Ρακίπι Άγγ., Ρακίπι Ν. (42′ λ.τ. Σούπας), Γκανάβας, Βάρσος (75′ Βρακάτος), Μπίμπα (78′ Τζίσικας).