Το πήρε και αυτό ο Μυραϊκός!

Ένα παιχνίδι με πολύ ενδιαφέρον έγινε χθες το απόγευμα στο γήπεδο του Διλόφου Φαρσάλων με την τοπική ομάδα να υποδέχεται τον Μυραϊκό για τον 1ο Όμιλο της Γ΄τοπικής κατηγορίας με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με τους τρεις βαθμούς της νίκης μετά από μία σπουδαία ανατροπή του σκορ.

Μόλις στο 4ο λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον Χαμουρούσο. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Φουστάνας όπου ήταν και εύστοχος πραγματοποιώντας το 1 – 0 για την ομάδα του.

Στο 40ο λεπτό ο Μυραϊκός έφτασε στην ισοφάριση του σκορ με τον Παναγούλη με ωραίο πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Τρία λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και μπήκαν μπροστά στο σκορ με 1 – 2 με εξαιρετικό πλασέ του Καραμάνη.

Πριν έρθει η ανάπαυλα του ημιχρόνου στο παιχνίδι, ο Άρης Διλόφου ισοφάρισε εκ νέου σε 2 – 2 με τον Παντελή Σαργκάνη με το σκορ αυτό να οδηγούνται οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο 85ο λεπτό ήρθε το 2 – 3 για τον Μυραϊκό όπου ήταν και το νικητήριο τέρμα για τους φιλοξενούμενους με τον Καραμάνη να κάνει ένα ιδανικό πλασέ και να κερδίζει τον Λεβέντη.

Άρης Διλόφου Φαρσάλων (Κώστας Κοτοπούλης): Λεβέντης, Μπακόλας, Χαμουρούσος Θ., Χαρδαλιάς, Μπελιώνας, Σαργκάνης Γ., Σαργκάνης Π. (70′ Τσιαμπαλής), Κατσιγιάννης (80′ Μπανιάς), Φουστάνας, Νόνης, Σουλιώτης.

Α.Ο. Μυραϊκός (Θανάσης Κατσανούλης): Σταυροθεόδωρος, Βλάνδος, Παπαγιαννόπουλος, Μαμάκος, Μπλιάτσος, Χριστοδούλου, Μπαντούλης, Ασημακόπουλος (75′ Ζαρκαδούλας), Ιορδανίδης, Καραμάνης (85′ Ανδρεόπουλος), Ψυμούλης (20′ λ.τ. Παναγούλης.).