Το… πήρε με ανατροπή η «Πέλα»!

Η Πελασγιώτιδα αν και έπαιζε εκτός έδρας, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, εν τέλει κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη με 1 – 2 στην έδρα του Στομίου.

Ο Θερμαϊκός Στομίου ήταν αυτός που κατάφερε να αιφνιδιάσει τους αντιπάλους του με ένα γρήγορο γκολ. Συγκεκριμένα στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Κώστας Ξαφάρας με πανέμορφη εκτέλεση φάουλ «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του.

Η «απάντηση» των φιλοξενούμενων ήρθε λίγο αργότερο στο πρώτο μέρος. Στο 35΄με κεφαλιά ο Κατράνας μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δαμασιώτη, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ισοφαρίζοντας γρήγορα ουσιαστικά σε 1 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ οδεύαμε προς το τελευταίο κομμάτι του αγώνα η Πελασγιώτιδα έκανε τα πάνω – κάτω στο ματς. Στο 80΄ο Κρεμαστάς με σουτ από καλή θέση, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Φωτίου και έκανε το 1 – 2, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Οι άνθρωποι της Πελασγιώτιδας έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία του κ. Ρουπέλα στον σημερινό αγώνα με τον Θερμαϊκό.

Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Φωτίου, Μυλωνάς, Θεοδώρου, Καρέντζος, Τοπάλης, Ταπατάς (60′ Οικονόμου Ρ.), Χατζηλιώντας (60′ Βλούχος), Λιάκος (80′ Πολύζος), Τσιάρας Ι., Αντωνίου, Ξαφάρας.

Πελασγιώτις Λάρισας (Γιώργος Χατζής): Ξύτσας, Κατράνας, Τέλλιος, Κιός, Γελαλής, Χαραλάμπους, Γκαραβέλης (82′ Θεοχαρίδης), Μαρουσούλης, Νεράτζης (70′ Κρεμαστάς), Δαμασιώτης, Πουρνάρας (55′ Λαζαρίδης).