Το πήρε στην επανάληψη η Βαλανίδα!

Νικήτρια στην αναμέτρηση με τον Πανιώνιο βγήκε η Βαλανίδα, καθώς κέρδισε την ομάδα της Νέας Σμύρνης με 2 – 1 για την 17η στροφή του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Η ομάδα του Βαγγέλη Μάνου με δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος, κατάφερε να πάρει τη νίκη στο σημερινό παιχνίδι και να φθάσει τους είκοσι πέντε βαθμούς. Αντίθετα, το συγκρότημα του Αποστόλη Κορομηλά έμεινε στους τριάντα τρεις πόντους ύστερα και από αυτή την αγωνιστική.

Στο 62ο λεπτό ο Θοδωρής Ρακιντζόγλου βρήκε με κάθετη πάσα τον Χατζηλαδά, εκείνος πλάσαρε από θέση βολής κι έκανε το 1 – 0 για τη Βαλανίδα.

Έξι λεπτά μετά, σε αντεπίθεση των γηπεδούχων ο Καρέλας πέρασε και τον Νίκο Ιορδανίδη και με σουτ από πλάγια θέση έκανε δύο τα τέρματα για το συγκρότημα του Βαγγέλη Μάνου.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Πανιωνίου ήταν να μειώσει σε 2 – 1 στο 75′, με σκόρερ τον Σωτήρη Ελιζόπουλο και με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή της Δόξας.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Γεωργόπουλος, Παπαδημητρίου, Βελώνης, Μουταφίδης, Θάνος, Καστάμης, Τσιώλης (46′ λ.τ. Αδάμου), Χατζηλαδάς (80′ Δαούλας), Ρακιντζόγλου (85′ Ραπτόπουλος), Καρέλας (72′ Βαϊράμης), Παλάντζας Ν.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Ιορδανίδης Ν., Σερέτης Ευάγγ. (60′ Καρδαμήλης), Σερέτης Π. (40′ λ.τ. Κίτσας Γερ.), Κανής, Δημόπουλος, Παϊτέρης (60′ Κίτσας Π.), Παπαγεωργίου (52′ Ελιζόπουλος Σ.), Χαν, Βασιλείου Π., Κίτσας Γ., Σκέντζας Χρ.