Το πήρε στην επανάληψη

Με δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος του αγώνα, η Πελασγιώτιδα επικράτησε του Στομίου στη σημερινή αναμέτρηση για τη 17η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Με αυτόν τον τρόπο, η ομάδα του Βασίλη Δραγατζίκη έφθασε τους είκοσι επτά βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ το σύνολο του Γιώργου Σκρέτα έμεινε στους είκοσι ένα πόντους.

Στο 77ο λεπτό του αγώνα ο Μότσης που είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι πέτυχε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους με κοντινή προβολή ύστερα από σέντρα του Δαμασιώτη, ενώ στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γελαλής με διπλή προσπάθεια έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Δαμασιώτη «σφράγισε» τη νίκη για την ομάδα του.

Από την άλλη, ο Θερμαϊκός που δεν μπόρεσε να πάρει κάτι θετικό από τη σημερινή συνάντηση, απείλησε κατά κύριο λόγο με τον Γιάννη Τσιάρα, όμως το 2 – 0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Τέλος, οι άνθρωποι του Θερμαϊκού Στομίου έχουν πολλά παράπονα από τον α΄βοηθό κ. Μίχο και πιο συγκεκριμένα για τις αποφάσεις του στο σημερινό παιχνίδι με τη Πελασγιώτιδα.

Πελασγιώτιδα Λάρισας (Βασίλης Δραγατζίκης): Ξύτσας, Τέλλιος, Κιός, Γκότζιος, Γκαραβέλας, Γελαλής, Τσαβαλιάς, Μαροσούλης, Έξαρχος (80′ Ντάφης), Δαμασιώτης, Γκαραβέλης Β. (70′ Μότσης).

Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Φωτίου, Μυλωνάς, Τοπάλης, Χλωρός, Καρέντζος, Θεοδώρου, Ταπατάς (70′ Χατζηλιώντας), Λιάκος (60′ Βλούχος), Οικονόμου Ρ. (80′ Σελήνης), Τσιάρας, Αντωνίου.