Το πήρε στις καθυστερήσεις ο Λιλολάρι

Χάρη στο τέρμα του Ηλία Λιλολάρι στις καθυστερήσεις του αγώνα στο γήπεδο του Βιολογικού, ο ΠΑΟΛ Αβέρωφ επικράτησε με 1 – 0 του Λαρισαϊκού στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Με αυτή τη νίκη, το συγκρότημα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα έφθασε τους τριάντα βαθμούς, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Γιώργου Χατζή που προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα όμως ήταν άτυχη στο φινάλε του αγώνα, έμεινε στους είκοσι ένα πόντους και στη πέμπτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 78ο λεπτό ο Βαγγέλης Κουτσιμάνης αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα από τον ρέφερι της συνάντησης κ. Καρακώστα και οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα τώρα, ο Ηλίας Λιλολάρι με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής κέρδισε τον Μάκη Γεωργούλα, καθώς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λαρισαϊκού κι έκανε το 0 – 1.

Μάλιστα, αμφότεροι οι δύο σύλλογοι έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για να πετύχουν τέρμα, με πιο χαρακτηριστικές αυτές των Κουτσιμάνη, Ανδρώνη, Τσιμπουκλή και Κωφού για λογαριασμό του Λαρισαϊκού και των Λιλολάρι, Παρλάντζα και Γραμμένου από πλευράς Αβέρωφ.

Λαρισαϊκός (Γιώργος Χατζής): Γεωργούλας, Μικερτζής, Βασιλείου, Καραΐσκος, Ανδρώνης, Κωφός, Δαλαμπύρας, Μπουζώνας (65′ λ.τ. Ρούμπος), Τσιμπουκλής (80′ Λίταινας), Νταής, Κουτσιμάνης.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Μάνος, Πατρίκης, Μούτσα, Κοτρώτσιος Χρ., Μήτσιος, Λιλολάρι, Παρλάντζας, Τζουρτζουκλής (72′ Γραμμένος), Γκουτσιούδης (90+1′ Κοτρώτσιος Ρ.), Κουτσάκης (67′ Κοτρώτσιος Αθ.), Ντέκας Χρ.