Το πήρε στο τέλος!

Ο Ηρακλής Πλατανουλίων κατάφερε να πανηγυρίσει την εντός έδρα νίκη με αντίπαλο τον Όλυμπο Καρυάς με 1 – 0, γκολ που σημειώθηκε στο τελευταίο πεντάλεπτο του ματς.

Τα Πλατανούλια μετά από αυτή τη νίκη που σημείωσαν, ανέβηκαν στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, όπου ισοβαθμούν με το Κουλούρι έχοντας αμφότεροι 16 βαθμούς. Από την άλλη η Καρυά, βρίσκεται πιο ψηλά, στην 4η θέση με 19 βαθμούς.

Στον αγώνα τώρα η πρώτη αξιοσημείωτη φάση της αναμέτρησης ήρθε στο 20ό λεπτό. Ο Χάμος δοκίμασε το πόδι από καλή θέση, σημαδεύοντας ωστόσο το οριζόντιο δοκάρι του Πασάλογλου. Μάλιστα οι παίκτες των δύο ομάδων πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, χωρίς να έχουμε σκορ.

Στην «επανάληψη» ο Όλυμπος Καρυάς είδε για δεύτερη φορά τη τύχη να του γυρνάει τη πλάτη. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, ο Χρήστος Δάσσιος εκτέλεσε απευθείας φάουλ, όμως και αυτός είδε τη μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι!

Και ενώ οδεύαμε προς το τέλος της αναμέτρησης, ο Ηρακλής Πλατανουλίων πήρε τη νίκη! Όταν στο 85ο λεπτό, ο Άλμπαν με σουτ από πλεονεκτική θέση μετά από κάθετη πάσα του Γιούργκεν Κερίμι, έκανε ότι δεν έκανα οι αντίπαλοί του, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με 1 – 0.

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νινίκας): Πασάλογλου, Κατσής, Λάζος, Ματράκης Γ., Κερίμι Ρ., Ζαμπόγιας, Κωστίμπας, Τσάτσος, Κερίμι Γ., Άλμπαν, Ματράκης Κ.

Όλυμπος Καρυάς: Καρακώστας, Αξούγκας, Καραγκόγκος, Δημητρίου, Καβαρατζής Ελ., Δάσσιος Χρ., Δάσσιος Κ., Δάσσιος Ορ., Κουτσογιάννης, Κατσιούρας (50′ Στεργιούλας), Χάμος.