Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (17 – 18/03)

Αγωνιστικών υποχρεώσεων συνέχεια στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Λάρισας αυτό το διήμερο περιλαμβάνοντας αρκετά ντέρμπι με ιδιαιτερότητες.

Στην Α΄ ΕΠΣ Λάρισας (Κυριακή 18/03, 16:00) ξεχωρίζουν οι «μάχες» κορυφής μεταξύ Ηρακλή Λάρισας – Κισσάβου Συκουρίου, Οικονόμου Τσαριτσάνης – Λάρισα 2012, η «μάχη» παραμονής μεταξύ Δήμητρας Γιάννουλης – Τυρνάβου αλλά και τα τοπικά ντέρμπι Δαμασιακού – Βλαχογιαννίου και Σμόλικα Φαλάνης – Φαλανιακού.

Το μεσημέρι του Σαββάτου (17/03, 16:00) θα διεξαχθεί η 24η στροφή του πρωταθλήματος της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, εκεί όπου και διακρίνονται οι αναμετρήσεις του Αετού Μακρυχωρίου – Αστέρα Μελισσοχωρίου, Ολυμπιακού Αμπελιάς – Α.Ο. Ελευθερών, Κιλελέρ – Ατρομήτου Αγ. Αναργύρων και Φιλοκτήτη Μελιβοίας – Α.Ο. Μαυροβουνίου.

Οι αναμετρήσεις Παναγροτικού Νίκαιας – Ιπποκράτη Λάρισας και Ραχούλας – Προμηθέα Λάρισας είναι εκείνες που ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα της 18ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου (Φαρσαλινό) της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, το μεσημέρι του Σαββάτου (17/03, 16:00). Στη Νίκαια θα γίνει ξεκαθάρισμα «λογαριασμών», ενώ για τη διατήρηση της κορυφής και το γόητρο θα αγωνιστεί στη Ραχούλα, ο Προμηθέας.

Το σούπερ ντέρμπι (Λαρισαϊκός – Ελπίς Μεσοχωρίου) που θα κρίνει πολλά όσον αφορά τουλάχιστον την δεύτερη θέση του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, περιελαμβάνει το πρόγραμμα της 18ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΛ, το μεσημέρι του Σαββάτου (17/03, 16:00).

Τρεις εξαιρετικές αναμετρήσεις περιλαμβάνει το Κυριακάτικο (18/03, 16:00) πρόγραμμα της 18ης Αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας. Στη κορυφή ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Προοδευτικής Ανάβρας – Πελασγιώτιδας και Πύρρου – Αναγέννησης Πυργετού. Ματς «ζωής και θανάτου» στο Στόμιο, μεταξύ Θερμαϊκού και Δάφνης Γλαύκης.

Στη Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας και τον 1ο Όμιλο ξεχωρίζει η μάχη κορυφής. Τη Κυριακή (18/03, 16:00) το πρόγραμμα του 1ου Ομίλου της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας, περιλαμβάνει το σούπερ ντέρμπι πρώτου – δευτέρου, με την ομάδα της Φορτούνας Κουτσοχέρου να υποδέχεται την Θύελλα Βασιλί, ενώ η Νίκης Κρήνης που αγωνίζεται με την Ένωσις Αγίου Γεωργίου την ίδια ακριβώς ώρα και θα επιδιώξει να κερδίσει περιμένοντας το τι θα γίνει στο ντέρμπι.

Το ντέρμπι δευτέρου – τρίτου του βαθμολογικού πίνακα του 2ου Ομίλου της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας, ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 15ης Αγωνιστικής, με την τρίτη Ακαδημία Ελασσόνας να φιλοξενεί τη δεύτερη Προοδευτική Βερδικούσιας την Κυριακή (18/03, 16:00). Ο πρωτοπόρος Ατρόμητος Δασοχωρίου αναμένεται να έχει εύκολο έργο κόντρα τον Μύτικα Καλυβίων.

Στη Γαλήνη δοκιμάζεται στο πλαίσιο της 13ης Αγωνιστικής η Δόξα Αρμενίου, τη στιγμή όπου ο Όλυμπος Αιγάνης θα πάρει στα χαρτιά με 3 – 0 το τρίποντο της νίκης, κόντρα στην αποβληθείσα από το πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας, ομάδα των Καλαρρυτών.

Σάββατο 17/03 και ώρα 16:00

Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας

Αμπελιά 17/03 Ελευθεραί
Κιλελέρ 17/03 Αγ. Ανάργυροι
Γόννοι 17/03 Καλοχώρι
Αστέρας Τυρνάβου 0 – 3 α.α. Ακαδημία Τυρνάβου
Αμπελόκηποι 17/03 Μελία
Νεάπολη 17/03 Αμπελωνιακός
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 17/03 Μαυροβούνι
Μακρυχώρι 17/03 Μελισσοχώρι

Β΄ ΕΠΣ Λάρισας

1ος Όμιλος

Ραχούλα 17/03 Προμηθέας
Νίκαια 17/03 Ιπποκράτης
Υπέρεια 17/03 Αναγέννηση Φαρσάλων
Χαραυγή 17/03 Βαμβακού
Ακαδημία Φαρσάλων 17/03 Ζάππειο
Δίλοφο 17/03 Ανθούπολη
Μάνδρα 17/03 Ναρθάκι

2ος Όμιλος

Καρυά 17/03 Πανιώνιος
Δρυμός 17/03 Βαλανίδα
Ευαγγελισμός 17/03 Δένδρα
Ροδιακός 17/03 Πλατανούλια
Δολιχιακός 17/03 Συκέα
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 17/03 Τοξότης Λάρισας
Λαρισαϊκός 17/03 Μεσοχώρι

Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας

2ος Όμιλος

Μαρίνος Αντύπας 17/03 Δελέρια

3ος Όμιλος

Αετόλοφος 17/03 Ομόνοια
Αιγάνη 3 – 0 α.α. Καλαρρύτες
Γαλήνη 17/03 Αρμένιο
Λάρισα ’88 17/03 Διογένης
Ρεπό Ελάτεια

Κυριακή 18/03, 16:00

Α΄ ΕΠΣ Λάρισας

Βούναινα 18/03 Αμυγδαλέα
Αστραπή Ν. Πολιτείας 18/03 ΠΟΕ
Δήμητρα Γιάννουλης 18/03 Τύρναβος
Σμόλικας Φαλάνης 18/03 Φαλανιακός
Αργυροπούλι 18/03 Δωτιέας Αγιάς
Τσαριτσάνη 18/03 Λάρισα 2012
Δαμασιακός 18/03 Βλαχογιάννι
Ηρακλής Λάρισας 18/03 Συκούριο

Β΄ ΕΠΣ Λάρισας

3ος Όμιλος

Στόμιο 18/03 Γλαύκη
Σ.Σ. Ραψάνης 18/03 Χειμάδι
Ομορφοχώρι 18/03 Κουλούρι
Παραπόταμος 18/03 Μαρμαρίνη
Ανάβρα 18/03 Πελασγιώτιδα
Πύρρος 18/03 Πυργετός
Νέο Περιβόλι 18/03 Πουρνάρι

Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας

1ος Όμιλος

Κρήνη 18/03 Άγιος Γεώργιος
Κουτσόχερο 18/03 Βασιλί
Άγιος Θωμάς 18/03 Σταυρός
Μυραϊκός 18/03 Τερψιθέα
Ρεπό Χαλκιάδες

2ος Όμιλος

Δασοχώρι 18/03 Καλύβια
Ακαδημία Ελασσόνας 18/03 Βερδικούσια
Μεγ. Ελευθεροχώρι 3 – 0 α.α. Κρανιά
Ρεπό Πηνειός Λάρισας

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com