Το πρώτο τρίποντο για τους «πετεινούς»

Πελασγιώτιαδα και Αρμένιο αγωνιζόντουσαν στο «Κουκουλίτσιος – Μουσιάρης» με φόντο το πρώτο τρίποντο της χρονιάς, με το λαρισινό συγκρότημα να καταφέρνει και να κάμπτει την αντίσταση της μαχητικής Δόξα Αρμενίου με 2 – 0, στην επανάληψη και χάρη σε τέρματα των Κατράνα και Νεράντζη.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο μέρος, στην επανάληψη οι «πετεινοί» κατάφεραν να κερδίσουν το ματς. Αρχικά στο 65′ ο Κατράνας με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λευτέρη Δαμασιώτη, άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ ο Νεράντζης με σουτ μέσα από τη περιοχή «κλείδωσε» το παιχνίδι στο 2 – 0, αφήνοντας την ομάδα του Αρμενίου στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα και χωρίς βαθμό.

Ένα Αρμένιο που ήταν καλύτερο σε σχέση με τα πρώτα δύο παιχνίδια, αλλά που θέλει δουλειά ακόμη.

Α.Ο. Πελασγιώτις (Γιώργος Χατζής): Ξύτσας, Θεοχαρίδης (46′ Γκαραβέλης Β.), Ντάφης, Τέλλιος, Κατράνας, Χαραλάμπους, Πουρνάρας, Γελαλής, Δαμασιώτης (83′ Γκαραβέλης Θ.), Μαρουσούλης, Έξαρχος (60′ Νεράτζης).

Δόξα Αρμενίου (Θανάσης Καραδημήτρης): Καραδημήτρης, Ψάρρας, Κωστόπουλος Δ., Γ., Γιαννούχος (80′ Παπανικολάου), Σπανός, Χατζής (35′ λ.τ. Παπαδημητρίου), Ξέρρας, Καψούρης, Γκόντα, Αντωνόπουλος (80′ λ.τ. Κωστόπουλος Δ. Α.), Χότζα.