Το τρένο των Αγίων Αναργύρων σταμάτησε στο Ζάππειο!

Σημαντική νίκη – ανάσα για τα Βούναινα, τα οποία κέρδισαν με 4 – 1 τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων. Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο για τις δύο ομάδες με το σκορ στην ανάπαυλα να είναι 1 – 1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι, όμως το σκορ ευτύχησαν να ανοίξουν οι φιλοξενούμενοι. Μόλις στο 13ο λεπτό μετά από ωραία προσπάθεια και σουτ του Τσινούδη μέσα και πλάγια από την περιοχή.

Τα Βούναινα όμως είχαν την απάντηση. Πίεσαν περισσότερο και κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Συγκεκριμένα στο 30′ ο Τσαπράζης Κ. έκανε πολύ ωραία προσπάθεια και με όμορφο τελείωμα νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, κάνοντας το 1 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον ρυθμό τους. Έναν ρυθμό που οι αντίπαλοι δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν. Έτσι κατάφεραν και ολοκλήρωσαν την ανατροπή στο 61′ με σουτ έξω από την περιοχή του Τσαπράζη Σ.

Στο 78′ ο Παπακώστας θα “κλειδώσει” την νίκη για την ομάδα του, όταν μετά από ασθενή απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα σε σουτ του Τσαπράζη Σ., με κοντινό πλασέ θα κάνει το 3 – 1.

Το τελικό 4 – 1 για τα Βούναινα διαμόρφωσε ο Τικταπανίδης με πολύ όμορφο πλασέ στο 90′.

Μακριά από τον καλό τους εαυτό έμειναν οι Άγιοι Ανάργυροι, κάτι που πλήρωσαν με μία άσχημη ήττα, η οποία μπορεί να λειτουργήσει ως “αφύπνιση” για τη συνέχεια της σεζόν.

Α.Ε. Βουναίνων (Χρήστος Χατζηλιάδης): Καραποστόλης, Κουτσανίκας, Ακρίβος, Παπακώστας, Ευαγγέλου (90’ Κουτσούμης), Τσιφλίζογλου, Σάλτας, Χατζής (60’ Τικταπανίδης), Τσαπράζης Σ., Μερτζανίδης, Τσαπράζης Κ. (88’ Αγγελόπουλος).

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Θοδωρής Σκύφτας): Φούντας Τ., Χατζηλιάδης, Ιλιάζι, Παναγιώτου (72’ Αντωνόπουλος), Ευαγγέλου (66’ Πλιάγκας), Σαλγκάμης, Βενέτης, Τσινούδης, Αμαλαριώτης, Τασιός (86’ Βίλλης), Φούντας Β.