Το φιλί της ζωής από τον Καρακάνο!

Ο Δαμασιακός κέρδισε το ντέρμπι της προτελευταίας θέσης της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας, κερδίζοντας με 1 – 0 στο 90’+3′, χάρις σε τέρμα του Δημήτρη Καρακάνου!

Η ομάδα του Αλέξη Παγκαρλιώτα κατάφερε να κερδίσει το ντέρμπι της «ουράς» και να κάνει 13 τους βαθμούς της, αφήνοντας στους 10 τη Δόξα Βλαχογιαννίου σε ένα παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες, όπου οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι, πριν έρθει ο Δημήτρης Καρακάνος για να πετύχει το γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους.

Μετά από ένα κακό πρώτο μέρος πολλών λαθών και από τις δύο ομάδες στην επανάληψη το θέαμα ήταν καλύτερο. Έως και το 65′ το Βλαχογιάννι ήταν εκείνο που είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης, έχοντας στο 56′ δοκάρι με τον Ράχη με σουτ μέσα από τη περιοχή.

Από το 65ο λεπτό και έπειτα η υπεροχή των κινήσεων άνηκε στους Δαμασιώτες, οι οποίοι απείλησαν αρχικά στο 85′ με το δοκάρι του Λέτσιου, έπειτα από απόκρουση του κίπερ, Βουγιουρδή.

Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες τελικά σημείωσε ο προωθημένος Δημήτρης Καρακάνος. Στο 90’+3′ ο Γελαλής έπιασε ένα δυνατό σουτ, ο Βουγιουρδής απέκρουσε με υπερένταση και ο Δημήτρης Καρακάνος χωρίς σκέψη μέσα από τη μεγάλη περιοχή με ένα γυριστό σουτ στη κίνηση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Βουγιουρδή, διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 0.

Δαμασιακός (Αλέξης Παγκαρλιώτας): Μιγδάνης, Ραπτοτάσιος (65′ Λέτσιος), Πούτας, Ιωαννίδης, Καρακάνος, Οικονόμου (58′ Γεωργατζιάς), Μουσιάρης, Δούκας (73′ Τσιάλτας), Λούτσος, Παπαγεωργίου, Γελαλής.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Βουγιουρδής, Τσούτζουρας Χ., Παληγιάννης, Κολιός, Φράντζας, Γκουρομπίνος (90′ Λάκης Ν.), Κωνσταντινίδης (87′ Τσούτζουρας Στ.), Κοντοθανάσης (69′ Καρατζιόλης), Ράχης, Νάτσης (78′ Τσιάρας), Αλεξίου.