Το ‘χασαν στο δεύτερο…

Ο Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων αν και προηγούταν στο ημίχρονο με 1 – 0 του Αγίου Θωμά, τελικά γνώρισε την ήττα με 1 – 2.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις για την ανάπαυλα μεταξύ των δύο ημιχρόνων, καθώς είχαν καταφέρει με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα να πάρουν το προβάδισμα, όταν ο Καραμπλής με σουτ μέσα από τη περιοχή έκανε το 1 – 0.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με μία χαμένη ευκαιρία που δέχτηκαν, όταν στο 40′ ο Κολομητρούσης με φάουλ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, οι Χαλκιάδες έχασαν σημαντική ευκαιρία για δεύτερο γκολ στο 55′ όμως το σουτ του Ψύρρα σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι.

Στο 60′ είχαμε πλήρη ισορροπία στο ματς. Ο Σωκράτης Κολομητρούσης με απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και ισοφάρισε σε 1 – 1. Μάλιστα ο Άγιος Θωμάς με γκολ στο 90′ έκανε το 1 – 2 και πανηγύρισε τη νίκη με ανατροπή.

Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Ραπτόπουλος, Τασιόπουλος, Μακρυγιάννης, Ζαχόπουλος, Κυριάκου (70′ Στεφανίδης), Μαμάτσας, Ψύρρας, Καραμπλής (75′ Κονατσιώτης), Νασιούλας, Κουτσόπουλος, Ακρίβος.