«Τρένο» η Απολλωνάρα

Μία ακόμη σπουδαία νίκη πανηγύρισε ο Απόλλωνας Λάρισας, κερδίζοντας στο πλαίσιο της 14ης Αγωνιστικής της Football League στο Αίγιο, την ομώνυμη ομάδα του Παναιγιαλείου με 1 – 0, χάρις στο μοναδικό τέρμα της συνάντησης στου Δημήτρη Μαυριά σοτ 47ο λεπτό.

Μάλιστα ο Απόλλωνας είχε κι΄ άλλες ευκαιρίες να φύγει από το Αίγιο και με μεγαλύτερο σε έκταση σκορ, με τους Συράκο, Κανούλα και Γαρυφαλλόπουλο να χάνουν μοναδικές στιγμές για να «σφραγίσουν» τη νίκη για τους «κυανόλευκους» στην επανάληψη, χωρίς εν τέλει να… πληρώσουν την αστοχία τους αυτή.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης που έκρινε και το τελικό σκορ, πέτυχε ο Δημήτρης Μαυριάς στο 47′. Ο Κώστας Σκούπρας σέντραρε, σημαδεύοντας τον Μαυριά, ο οποίος με σουτ στη κίνηση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Τσάπαλου για το 0 – 1 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Πλέον ο Απόλλωνας μετά και τη νέα του νίκη, φιγουράρει στην 8η θέση της βαθμολογίας της Football League με 19 βαθμούς και υποδέχεται την ερχόμενη Κυριακή τον Απόλλωνα Πόντου (Καλαμαριά) στο Στάδιο Αλκαζάρ στις 15:00, για την 15η Αγωνιστικής της Β΄ Εθνικής.

Παναιγιάλειος (Πέτρος Δημητρίου): Τσάπαλος, Ρέλλας, Σμίλτος, Βλάχος, Γκούμας, Τσουρής, Κόκκορης, Καζναφέρης, Σακελλαρόπουλος, Γαβριηλίδης, Σταματής.

Απόλλων Λάρισας (Νίκος Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Παπαζαχαρίας, Ανδρέου Γ., Αγρόδημος, Χατζής, Μαυριάς (87′ Κωτσιαρίδης), Τσιλούλης (79′ Συράκος), Ιβανίδης (46′ Γαρυφαλλόπουλος), Κανούλας.