Τρένο… η Καρυά!

Η Καρυά παρέμεινε στην κορυφή του 3ου ομίλου μετά και το πέρας της 6ης αγωνιστικής ημέρας δράσης, διασύροντας και τον Εθνικό Ολύμπου με 5 – 0.

Το σκορ άνοιξε και έκλεισε ο Διονύσης Μανούσιος στο 15ο και 65ο λεπτό, ενώ ενδιάμεσα σκόραραν και οι Καραγκόγκος εις διπλούν και Χρήστος Δάσσιος.

Το Φιλμ του Αγώνα

15′ 1 – 0 Ο Διονύσης Μανούσιος με ψηλοκρεμαστό σουτ άνοιξε το σκορ για λογαριασμό των γηπεδούχων.

20′ 2 – 0 Ο Γιάννης Καραγκόγκος με ωραία ατομική ενέργεια διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

25′ 3 – 0 Ο Χρήστος Δάσσιος με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Χατζή ανέβαζε το δείκτη του σκορ στο 3 – 0.

35′ 40 Ο Γιάννης Καραγκόγκος και πάλι με  κοντινό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή έκανε το 4 – 0.

60′ Ο Χατζής έκανε ένα διαγώνιο σουτ από το ύψος της περιοχής, με την μπάλα να βρίσκει το δοκάρι της εστίας του Εθνικού Ολύμπου.

65′ 5 – 0 Ο Διονύσης Μανούσιος ήταν αυτός που άνοιξε και έκλεισε το σκορ της αναμέτρησης όπου στο 65ο λεπτό με σουτ απο το υψος του πεναλτι, έγραψε το τελικό 5 – 0.

Καρυά Ολύμπου: Καρακώστας, Δάσσιος Γρ. ,Δάσσιος Ορ., Κατσαβός, Στεργιούλας (46′ Καβαρατζης Γ.), Ζυγούρης (75′ Γκούθας), Δάσσιος Κ., Δάσσιος Χρ., Χατζής (65′ Καβαρατζής Δ.), Μανούσιος, Καραγκόγκος.