“Τρένο” οι Καλαρρύτες!

Μεγάλη νίκη πέτυχαν οι Καλαρρύτες απέναντι στον σύλλογο του Προμηθέα με σκορ 0 – 2 και έτσι αναρριχήθηκαν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο 8ο λεπτό ο Λαβαντσιώτης για τους γηπεδούχους έβγαλε την σέντρα με τον Οσμάνι να κάνει το πλασέ από κοντά και τον Δημόπουλο να εξουδετερώνει το σουτ με εκπληκτική απόκρουση.

Στο 20ο λεπτό ο Λαβαντσιώτης για τον Προμηθέα βγήκε απέναντι από τον Δημόπουλο με το σουτ του όμως να το αποκρούει ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς και σε συνδυασμό με την εμπειρία που τους διακατέχει προηγήθηκαν στο σκορ με τον Ρακιντζόγλου με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή μετά από κεφαλιά πάσα του Κοταρέλα.

Στο 75ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους και πάλι με τον Ρακιντζόγλου ο οποίος είναι 41 χρονών και κρατάει καλά στα τοπικά γήπεδα αφού με ένα υπέροχο «βολ – πλανέ» έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ζουμπουρλά αφήνοντας τον «άγαλμα».

Στο 80ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να μειώσουν στο σκορ αφού την κεφαλιά του Παπακωνσταντίνου, απόκρουσε δύσκολα ο Δημόπουλος.

Προμηθέας (Νίκος Βλαχούλης): Ζουμπουρλάς, Καμπουρογιάννης, Παπακωνσταντίνου, Πετράκης (Αποστόλου 70′), Σιδέρης, Ευσταθίου, Λαβαντσιώτης, Οσμάνι (55′ Βασιλείου), Τσικρίκας, Γαρυφαλλόπουλος, Κίρου.

Καλαρρύτες (Μανώλης Γαραζανάκης): Δημόπουλος, Γιοβάνος, Μουστάκας, Κοταρέλας, Σουπεκιώτης, Παναγούλης, Μπαϊράμης (30′ λ.τ. Οικονόμου), Δαγκλής, Φασούλας (75′ Τσουκαλίδης), Γεωργούλας (65′ Γκουρομπίνος), Ρακιντζόγλου.