Τρίποντο μέσω… αυτογκόλ!

Χάρη στο αυτογκό του Μπιρόλ Μουμίν στο 27ο λεπτό, ο Αετός Μακρυχωρίου έφυγε από το Μελισσοχώρι με τους τρεις βαθμούς, μιας και επικράτησε με 1 – 0 της ομώνυμης ομάδας για την 9η αγωνιστική στην Α΄1 τοπική κατηγορία.

Με το τρίποντο λοιπόν αυτό, το συγκρότημα του Δημήτρη Τσέτσιλα έφθασε τους είκοσι δύο βαθμούς και βρίσκεται μία «ανάσα» από τη πρώτη θέση, ενώ η ομάδα του Σπύρου Μούτσιου που πάλεψε για το θετικό αποτέλεσμα έμεινε στους έντεκα βαθμούς και τη δέκατη θέση στον βαθμολογικό πίνακα.

Το μοναδικό τέρμα λοιπόν που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 27ο λεπτό. Ο Γιώργος Τίκος εκτέλεσε κόρνερ και άθελα του ο Μουμίν Μπιρόλ στη προσπάθεια του να διώξει από την άμυνα του Μελισσοχωρίου, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σωτήρη Κουκούτση, με το σκορ να γίνεται 0 – 1 υπέρ του Αετού Μακρυχωρίου.

Μάλιστα, αμφότερες οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να διευρύνουν το σκορ. Συγκεκριμένα, οι Χαρούλης και Νούσιας απώλεσαν σημαντικές ευκαιρίες για τους γηπεδούχους, ενώ οι Πάσιος και Φουσίκας έχασαν ευκαιρίες από πλευράς φιλοξενουμένων με το 0 – 1 να μέχρι και το φινάλε.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Αγγελούλης (77′ Δημόπουλος), Γουργιώτης, Καραπέτσας, Βαλώζος (63′ Ζαφειρίου), Χατζής Γ. (46′ Κυριάκος), Αβδουλάς, Χατζής Κ., Μπιρόλ (79′ Βουτυρίτσας), Χαρούλης, Νούσιας.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Τσέτσιλας): Γκικούδης, Τσιαντούλης, Τσιαπλές, Δάσσιος, Τίκος, Καπετάνι, Αλμυρούλης, Μπάρδας (82′ Τζίκα Ντ.), Μητσογιάννης (55′ Τζίκα Ίλ.), Φουσίκας (90+1′ Σερίφης), Πάσιος (90+2′ Στογιάννης).