Τρίποντο με ανατροπή για τον Πυργετό!

Τη κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα η Αναγέννηση Πυργετού, όπου επικράτησε του Πηνειού εντός έδρας με ανατροπή του σκορ.

Το τελικό 2 – 1 διαμόρφωσε το σκορ στη σημερινή αναμέτρηση, με τους «βυσσινί» όπου πήραν μία σπουδαία εντός έδρας νίκη στη προσπάθεια που κάνει για να αναρριχηθεί στον βαθμολογικό πίνακα του 3ου ομίλου της Γ΄τοπικής κατηγορίας.

Στο 20ο λεπτό του αγώνα ο Ιωσήφ Τουρμούσογλου έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους στο σκορ, με εξαιρετικό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Πυργετού.

Στο δεύτερο μέρος και στο 58ο λεπτό, ο Άγγελος Ρακίτι έφερε το ματς στα ίσια με όμορφο τρόπο. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ λοιπόν, ο παίκτης του Πυργετού κέρδισε τον Αχιλλέα Γκούλιο και ισοφάρισε σε 1 – 1.

Η ολική ανατροπή και το 2 – 1 ήρθε στο 85ο λεπτό για τους γηπεδούχους. Ο Γιώργος Βάρσος με σουτ από πλεονεκτική θέση έστειλε τη μπάλα στο πλεκτό του Πηνειού κι έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Γιάννη Μπάγκα. Μάλιστα, ο Πυργετός είχε και δοκάρι στο 69ο λεπτό του παιχνιδιού, με τον σκόρερ, Άγγελο Ρακίτι, όμως η μπάλα από δικό του σουτ σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων.

Τέλος, οι άνθρωποι του Πηνειού έχουν έντονα παράπονα από τη διαιτησία του κ. Ντανταλή για το σημερινό παιχνίδι απέναντι στον Πυργετό.

Πυργετός (Γιάννης Μπάγκας): Πετρωτός Δ., Καμάμης, Ντόντος, Ντεμπολάρι, Κούμε, Ζάχος (70′ Παζάρας), Βουγιούκας, Παπαγεωργίου, Πουρλιώτης, Ρακίτι, Βάρσος.

Πηνειός (Παναγιώτης Τσιάκος): Γκούλιος Αλ., Μούσιος (60′ Γκούλιος Αλ.), Τζήμας, Δαούτης, Δούκας, Παπαδούλης, Τουρμούσογλου, Αθανασίου, Μπάσιος, Γκαρλόφτης, Σπήλιος (46′ Ματούλας).