Τρίτη νίκη για το Αβέρωφ!

Η τελευταία νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ DE-TOX ΕΠΣ Λάρισας για το Αβέρωφ ήταν στις 21 Σεπτεμβρίου απέναντι στο Αργυροπούλι και η επόμενη νίκη για το σύνολο του Δημήτρη Κουκουλιάφκα ήρθε στην 11η αγωνιστική!

Το σύνολο του Δημήτρη Κουκουλιάφκα πήρε μία σημαντική εντός έδρας νίκη απέναντι στον Αμπελωνιακό με σκορ 3 – 1 και πανηγύρισε έτσι τη τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας του Νομού μας.

Πάντως, με τη νίκη αυτή η ομάδα του Αβέρωφ έφθασε τους δώδεκα βαθμούς και τη δέκατη θέση, ενώ ο Αμπελωνιακός παρέμεινε στους τέσσερις βαθμούς και τη τελευταία θέση στον πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 21ο λεπτό ο Δημήτρης Αλατάς με σουτ από θέση βολής ευτύχησε να βάλει τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ, ενώ τρία λεπτά μετά, ο Σπύρος Βούκιας έκανε τη σέντρα και ο Αχιλλέας Αλεξόπουλος πέτυχε το 1 – 1 με κεφαλιά και έφερε τις ισορροπίες και πάλι στο ματς.

Στο δεύτερο μέρος και στο 73ο λεπτό, ο Μίλλερ έβαλε ξανά το Αβέρωφ μπροστά στο σκορ, ενώ το σουτ του Μπαστούνη στο 78′ σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Αμπελωνιακού.

Πέντε λεπτά μετά, ο Ηλίας Λιλολάρι δέχθηκε τη πάσα του Παναγιώτη Μπαρούτα και ο πρώτος με διαγώνιο σουτ κέρδισε τον πορτιέρο των φιλοξενουμένων για το 3 – 1 που ήταν το τελικό σκορ.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Παπαδημητρίου, Μίλλερ (85′ Στεργίου), Μούτσα, Λιλολάρι, Αλατάς, Μήτσιος (87′ Σεμιλιέτωφ), Παρλάντζας, Μπαστούνης, Ντέκας (75′ Ταστεμερίδης), Χάνι (55′ Γραμμένος), Μπαρούτας.

Αμπελωνιακός (Νίκος Κακανούλιας): Βαρσάμης, Πάνου (85′ Φετάου), Γκιόνα (75′ Γκαλμπογκίνης), Αλεξόπουλος Αχ., Μεσημέρης, Δαλακώνης, Χατζούλης, Βούκιας (38′ Κατσής), Κουδέρης, Αλεξόπουλος Σ., Χατζούλης.