«Τρίτωσε» το… καλό για τον Ιπποκράτη

Την 3η του «κολλητή» νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας πανηγύρισε ο Ιπποκράτης Λάρισας, κερδίζοντας αυτήν την φορά τον Άρη Κουλουρίου εκτός έδρας με 2 – 0.

Η ομάδα του Θανάση Κολονιώτη με τη νίκη αυτή «έπιασε» στους 23 βαθμούς τον Άρη Κουλουρίου.

Για τους φιλοξενούμενους σκόραραν στην επανάληψη οι Ρενάτο Φραχόλι με σουτ από κάθετη πάσα του Ότι Φραχόλι στο 51ο λεπτό, ενώ το δεύτερο τέρμα σημείωσε στο 76ο λεπτό ο Μιχάλης Τσουμάνης με καρφωτή κεφαλιά, έπειτα από γύρισμα του Ιωάννου.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μπουν στο παιχνίδι και είχαν χαμένες ευκαιρίες με τους Περικλή Γκόλαντα, Κωνσταντίνο Ραπτοτάσιο και Σωτήρη Μοσχοβίτη.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Αργυρόπουλος, Καρλιγκιώτης Μ., Φασούλας, Γκαραγκούνης (80′ Μήλιος), Δέλλας, Χριστοδούλου, Νεράτζης (67′ λ.τ. Αρδόγλου), Μοσχοβίτης, Ζαβρής (60′ Ραπτοτάσιος), Μητρούσιας, Γκόλαντας.

Ιπποκράτης (Θανάσης Κολονιώτης): Μπονόμι, Μαραμής (64′ Ιωάννου), Κοντογιώργος, Ιλιάζι, Μονάντερος, Τσακουρίδης (80′ Τσουμάνης Ελ.), Φραχόλι Ότ., Μπλάνας (55′ Γκιολένα), Τσουμάνης Μ., Φραχόλι Ρ. (75′ Μπλέρο), Μπούζο.