Τριάρα και με ανατροπή!

Ακόμη μία νίκη αν και με ανατροπή του σκορ πέτυχε σήμερα το απόγευμα ο Εθνικός Ολύμπου, όπου ξεπέρασε το εμπόδιο του Μύτικα Καλυβίων εντός έδρας με σκορ, 3 – 1!

Έτσι, ο Εθνικός Ολύμπου έφθασε τους τριάντα πέντε βαθμούς έπειτα και από τη 15η αγωνιστική, ενώ στη τελευταία θέση με μόλις επτά πόντους βρίσκεται το συγκρότημα των Καλυβίων.

Στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ζέττας με ψηλοκρεμαστό σουτ κέρδισε τον Γκουτζουρέλα κι «άνοιξε» το σκορ για τον Μύτικα, ενώ πέντε λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια με το διαγώνιο σουτ του Θανάση Αλεξίου έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Πριν καλά – καλά τελειώσει το πρώτο ημίχρονο, ο Εθνικός Ολύμπου πέτυχε και την ανατροπή του σκορ, καθώς ο Χρήστος Πουρουτίδης από κοντά με προβολή σημείωσε το 2 – 1 και γύρισε «τούμπα» το σημερινό παιχνίδι.
Το τελικό 3 – 1 σημειώθηκε στο δεύτερο μέρος και πιο συγκεκριμένα στο 70ο λεπτό με το διαγώνιο σουτ του Χρήστου Πουρουτίδη που παράλληλα πέτυχε και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στη σημερινή αναμέτρηση.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι είχαν και τρία δοκάρια στον αγώνα, με τους Ζήντρο, Στούπα και Τεγούση.

Εθνικός Ολύμπου (Φίλιππος Ασσυχίδης): Γκουτζουρέλας Αντ., Συμεωνίδης, Αλεξίου, Γκαραγκούνης, Παδιώτης Π., Ζήντρος Μ., Πουρουτίδης Χρ., Θώμος, Τεγούσης (60′ Στούπας), Αποστολίδης, Νίκου (75′ Κουτσογιάννης).

Μύτικας Καλυβίων (Νίκος Γεροφωκάς): Γεροφωκάς Αθ., Γκόλτσιος, Γεροφωκάς Ν., Δοξαράς, Καϊμακάμης, Γκαβαλιάγκας, Ζιακούλης, Ζέττας, Φουρκιώτης (46′ Καζακλάρης), Νάνος, Νταμπώσης.