Τριάρα και πρωτιά για τον Ατρόμητο Βαμβακούς

Μόνος πρώτος έμεινε στη κορυφή του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας με 15 βαθμούς ο Ατρόμητος Βαμβακούς, κερδίζοντας με 3 – 1 το Ζάππειο την ομώνυμη ομάδα της Αναγέννησης, διατηρώντας το απόλυτο νικών σε πέντε αγωνιστικές.

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε πολύ δυνατά την αναμέτρηση και στο 7′ ο Τσιτσικλής έκανε το σουτ, ο Πράπας έδιωξε και στην επαναφορά ο Αζάς με πλασέ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 0 – 1.

Στο 17′ οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση. Μετά από μακρινό σουτ του Νέλι Χουσενάι και ασταθή απόκρουση του Σακελλαρίου, ο Τσιγάρας επωφελήθηκε και από κοντά έφερε το παιχνίδι και πάλι στην ισοπαλία.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν παρά το τέρμα που δέχθηκαν να έχουν τον έλεγχο και στο 40′ πέτυχαν το 1 – 2, όταν έπειτα από σουτ του Τσιτσικλή ο τερματοφύλακας της Αναγέννησης απέκρουσε, ο Χρόνης πήρε το ριμπάουντ ο κίπερ των γηπεδούχων είπε και πάλι «όχι», όμως εκεί βρέθηκε ο Τασιόπουλος ο οποίος με πλασέ πέτυχε το 1 – 2, σκορ με το οποίο οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Τασιόπουλος «έσπασε» το οφσάιντ και με πλασέ πέτυχε το 1 – 3.

Οι «μπλε» στα εναπομείναντα λεπτά έχασαν τρία τετ – α – τετ, όπου αρχικά ο Τασιόπουλος στο 70′ αστόχησε, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έστειλε την μπάλα άουτ. Στο 87′ ο Ανδρεόπουλος είδε την δική του ευκαιρία έπειτα από ασσίστ του Βόπη να περνάει άουτ στην τελευταία καλή στιγμή του αγώνα.

Αναγέννηση Ζαππείου (Παύλος Παυλίδης – Θανάσης Αθανασόπουλος): Πράπας, Παυλίδης, Ζαχαριάς, Αντωνόπουλος, Φιλιππόπουλος, Καρακίτσιος, Χουσενάι Ν., Καουνάς (Κόντης), Τσιγάρας (Χουσενάι Τ.), Γαλάνης (Φιτιλής), Ζερβούλης (Καρατσότσικας).

Ατρόμητος Βαμβακούς: Σακελλαρίου (15′ λ.τ. Φλώρος), Μπερσιάνης, Βασιλόπουλος, Ξυνογαλάς Η., Μουτκανάς, Βόπης, Θανόπουλος, Αζάς, Χρόνης (65′ Ξυνογαλάς Αλ.), Τσιτσικλής (70′ Αρσενόπουλος), Τασιόπουλος (85′ Ανδρεόπουλος).