Τσιρβούλης – Κακαβίτσης έφεραν και πάλι τα χαμόγελα!

Μετά από δύο ανεπιτυχής προσπάθειες αλλά και συνολικά έπειτα από τρεις διαδοχικές ήττες, ο Χρήστος Χατζηλιάδης και ο Σμόλικας Φαλάνης αντιστοίχως, κατάφεραν να κάνουν βαθμολογικό «σεφτέ» κερδίζοντας στο «Γ. Μητσιμπόνας Α΄», την αξιόμαχη Λάρισα 2012.

img_6097

Οι «πράσινοι» της Φαλάνης «χτύπησαν» από μία φορά σε αρχή και τέλος της αναμέτρησης και κατάφεραν να γευτούν την νίκη, την οποία και αγνοούσαν από την 6η αγωνιστική, όταν και είχαν κερδίσει με 2 – 0 τον Αετό Μακρυχωρίου.

img_6072

Το προβάδισμα στον Σμόλικα έδωσε μόλις από το 8ο λεπτό ο Ανδρέας Τσιρβούλης με ωραία κεφαλιά, μετά από σέντρα του Γιώργου Κακαβίτση.

img_6077

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που πίεζαν για την ισοφάριση, αλλά οι φιλοξενούμενοι εκείνοι που βρήκαν και πάλι δίχτυα. Αρχικά στο 67′ με διαγώνιο σουτ του Βασίλη Τανάγια η μπάλα βρήκε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Γεωργούλα, για να έρθει η φάση του 78′ που «κλείδωσε» το ματς.

img_6078

Εκτέλεση φάουλ του Χρήστου Κολοβού από τα αριστερά, σημαδεύοντας στο δεύτερο δοκάρι τον Γιώργο Κακαβίτση που σηκώθηκε μόνος του και «κάρφωσε» την μπάλα στα δίχτυα Γεωργούλα για δεύτερη φορά, «σφραγίζοντας» την νίκη της ομάδας του.

img_6082

Τέλος, παίκτες, προπονητής και διοίκηση του Σμόλικα Φαλάνης αφιερώνουν τη σημερινή νίκη στον Γιώργο Κακαβίτση, που τραυματίστηκε και αποχώρησε από το παιχνίδι στο 90ο λεπτό, όπου και αντικαταστήθηκε από τον Θεοχάρη.

img_6090

Λάρισα 2012 (Νίκος Αργυρούλης): Γεωργούλας Θωμ., Φλώρος Παντ. (85′ Σκέντζας Ευάγγ.), Σκέντζας Π. (46′ Κόκκινος), Κίτσιος Π., Φλώρος Αντ. (46′ Στρατής), Φλώρος Παν., Φλώρος Β., Γεωργούλας Θοδ., Τσιάκος, Κίτσιος Δ., Μάντζας.

img_6122

Σμόλικας Φαλάνης (Χρήστος Χατζηλιάδης): Χάμος, Παπαδάμος, Μανακούσιος Θ. (82′ Κωτούλας), Κολοβός Κ., Σκούπρας, Κολοβός Χρ., Τανάγιας Χρ., Τσιρβούλης, Κόκρας, Κακαβίτσης (90′ λ.τ. Θεοχάρης), Τανάγιας Β. (70′ Τανάγιας Γ.).