Τόπο στα… νιάτα και στη νίκη!

Η ομάδα των Λύκων παρουσιάζοντας ένα πολύ νεανικό σύνολο κατάφερε να πάρει τη νίκη εντός έδρας, με 2 – 0 επί του Μυραϊκού.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φάσεις δεν ήταν πολλές και οι φιλοξενούμενοι λίγο έλειψε να αιφνιδιάσουν τους αντιπάλους τους σε ένα πολύ σημαντικό χρονικά σημείο. Συγκεκριμένα στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Νέστωρας βγήκε τετ – α – τετ, πλάσαρε και η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι και πέρασε άουτ.

Στην «επανάληψη» τώρα οι Λύκοι «καθάρισαν» το ματς. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ο αρχηγός Οδυσσέας Ντριβαλάς, με πλασέ μετά από διαγώνια πάσα του Δήμου Κωσταρέλλου, νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 1 – 0.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι στη συνέχεια πέτυχαν και δεύτερο τέρμα. Ήταν το 73ο λεπτό, όταν ο Σωκράτης Φακίτσας με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 2 – 0.

Οι άνθρωποι των Λύκων συγχαίρουν τη σημερινή διαιτησία του κ. Νίτσα και των βοηθών του στην αναμέτρηση με τον Μυραϊκό.

Α.Ε. Λύκων (Λευτέρης Λελέδης): Μουτσάι, Μπαλοδήμος, Ντριβαλάς, Καψάλης, Τατσόπουλος, Μπαλαούρας (75′ Τσίτσαβος), Φακίτσας, Κωσταρέλλος Δ., Μάτα, Καγιαμπασλίδης (65′ Σελήνης), Τραμπάκουλος.

Μυραϊκός (Κώστας Σολωμός): Καραφέριας, Καραγιάννης, Γκερλιώτης, Αθανασίου, Βαλτινός, Βλάνδος, Ντεντζονάι, Χουσενάι, Νέστωρας, Χασιώτης, Οικονόμου.