Υποβιβάστηκε ο Αετός Αμυγδαλέας, ηττήθηκε από τον Τύρναβο

Ο Αετός Αμυγδαλέας ηττήθηκε στο γήπεδο του από τον Τύρναβο 2005 στη 4η αγωνιστική των αγώνων πλέι άουτ της Α΄ΕΠΣ Λάρισας κι έτσι υποβιβάστηκε στην Α΄1 τοπική κατηγορία.

Μία ομάδα θα υποβιβάζονταν στη πιο κάτω κατηγορία και μετά το πέρας της 4ης «στροφής» ο Αετός Αμυγδαλέας δεν κατάφερε να συγκεντρώσει τους βαθμούς που θα ήθελε για να κερδίσει τη παραμονή.

Συγκεκριμένα, μετά το πέρας αυτής της αγωνιστικής, η ομάδα του Μάκη Αλεξούδη δεν έχει βαθμό και βρίσκεται στη τέταρτη θέση, ενώ το σύνολο του Βαγγέλη Τζιόλα με τη νίκη αυτή, έφθασε τους δέκα βαθμούς και συνεχίζει στη δεύτερη θέση του πίνακα της βαθμολογίας των πλέι άουτ.

Η Αμυγδαλέα ήθελε μόνο τη νίκη στο παιχνίδι με τον Τύρναβο για να ελπίζει στη παραμονή της στη κατηγορία, κάτι που όμως δεν ήρθε. Στο 15ο λεπτό ο Γιάννης Μπάκος «άνοιξε» το σκορ στο παιχνίδι, ενώ ο Μίμης Κουρούκας πέτυχε την ισοφάριση του σκορ στο 35ο λεπτό με πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Αντώνη Κωνσταντίνου.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Βασίλης Κατσαβός έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τον Τύρναβο, ενώ το σύνολο του Βαγγέλη Τζιόλα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1 – 3 στο 42ο λεπτό με το δεύτερο γκολ του Γιάννη Μπάκου, όπου αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και στο 70ο λεπτό, ο Τύρναβος πέτυχε και τέταρτο τέρμα, εκεί όπου ο Σεμπάστιαν Ιωαννίδης σκόραρε και διεύρυνε το σκορ σε 1 – 4, όπου μάλιστα ήταν και το τελικό σκορ.

Αετός Αμυγδαλέας (Μάκης Αλεξούδης): Μπέλτσιος, Καλαϊτζής, Μακρίδης, Παπαδάμου, Ανδριανόπουλος, Ντάλλας, Τσεκούρας, Καλλιμάνης, Κουρούκας, Κωνσταντίνου, Παρασκευούδης.

Τύρναβος 2005 (Βαγγέλης Τζιόλας): Χαλκιάς, Πατσής, Αυλογιάρης, Κόκκας, Δασκαλόπουλος, Καρράς (65′ Πάολο), Κατσαβός (70′ Γουγουλιάνας), Κατσαρός, Μπάκος, Λιάκος (55′ Ιωαννίδης), Τσέσμα (70′ Ντονούδης).