Υπολογίζει στην έδρα της η Μαρμαρίνη!

Μία πολύ σημαντική νίκη στη προσπάθεια που κάνει για να αναρριχηθεί στον πίνακα της βαθμολογίας πέτυχε ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης, όπου κέρδισε με σκορ 2 – 1 τον Όλυμπο Αιγάνης στην 11η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας.

Το συγκρότημα των Γιάννη Μπουρνάκα – Αντώνη Μπούρα πέτυχε τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα μετά και την εντός έδρας νίκη απέναντι στους Γόννους κι έφθασε έτσι τους εννέα βαθμούς!

Στον αντίποδα, το σύνολο της Αιγάνης και του Γιώργου Μπάτζιου δεν πήρε κάτι θετικό από αυτό το παιχνίδι και παρέμεινε στους έξι βαθμούς και τη προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ντούρμας εκτέλεσε κόρνερ και ο Άλντο Νταϊλιάνι με κοντινή προβολή ευτύχησε να βάλει μπροστά τους γηπεδούχους για το 1 – 0!

Στο 28ο λεπτό ο Σπύρος Καρπέτης δέχθηκε τη βαθιά πάσα του Γκέκα και με πλασέ ο επιθετικός των «κόκκινων» σημείωσε το 2 – 0, με αυτό να είναι και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 68ο λεπτό, ο Λεονάρντο μείωσε σε 2 – 1 και αυτό ήταν το τελικό αποτέλεσμα, καθώς δεν άλλαξε κάτι στη συνέχεια.

Πάντως, οι δύο ομάδες είχαν χαμένες ευκαιρίες με τους Λιόλιο, Κυμπούρη και Ντούρμα για τη Μαρμαρίνη και με τους Λεονάρντο, Πουρλιώτη και Γκαραγκούνη Ι. για την Αιγάνη.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας – Αντώνης Μπούρας): Μπρούσας, Γκέκας, Βλάχος, Λιόλιος, Μακρής, Κωσταρέλλος (83′ Σαχινίδης), Νταϊλιάνι, Ντούρμας, Χατζηβασιλείου (60′ Σταμελάκης), Καρπέτης (50′ Φαρμάκης), Κυμπούρης.

Όλυμπος Αιγάνης (Γιώργος Μπάτζιος): Ριζάκης, Σολωμός (46′ Παπαγιαννόπουλος), Χριστοδούλου Αθ., Γιούλι (75′ Ζάχος), Γκαραγκούνης Χ., Τάκης, Γκαραγκούνης Ι., Βουγιούκας (65′ Χριστοδούλου Γ.), Ρουμπιές, Λεονάρντο, Πουρλιώτης.