ΑΜΥΓΔΑΛΕΑ 2016 - 17 ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ - ΓΚΟΛ

Υπόθεση… δευτέρου ημιχρόνου!

Ο Αετός Αμυγδαλέας με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε με 2 – 0 εκτός έδρας του ΠΟΕ και συνέχισε με νίκη στη 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Μάλιστα μετά από αυτούς τους τρεις βαθμούς που κατέκτησε και τις ισοπαλίες των Αχιλλέα Φαρσάλων και Δόξας  Αργυροπουλίου, κατάφερε να τους πιάσει στη πρώτη θέση μαζί με τον Δωτιέα Αγιάς, έχοντας 7 βαθμούς. Ενώ ο ΠΟΕ έμεινε στους τέσσερις.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης. Όταν με κοντινή προβολή ο Μίμης Κουρούκας μετά από ωραία σέντρα του Γιάννη Αντωνόπουλου, νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 0 – 1.

Μάλιστα η Αμυγδαλέα «χτύπησε» ξανά, πριν καλά καλά προλάβουν να συνέλθουν οι γηπεδούχοι. Μόλις πέντε λεπτά αργότερα, ο δημιουργός του πρώτου γκολ, Γιάννης Αντωνόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλ στα δίχτυα για το 0 – 1.

Ο Αετός Αμυγδαλέας έφτασε κοντά και σε τρίτο γκολ με τη συμπλήρωση ογδόντα λεπτών αγώνα. Εκτέλεση φάουλ του Φάνη Πρίφτη απέκρουσε ο Βασίλης Μαστοροδήμος και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Π.Ο.Ε. Με το 0 – 2 να είναι το τελικό σκορ.

Αετός Αμυγδαλέας (Γιώργος Λιάπης): Κωνσταντίνου, Χατζηϊωαννίδης, Ευαγγελούλης, Πρίφτης, Πολύζος, Υφαντής, Ανδριανόπουλος (58′ Λουκανίκας), Αντωνόπουλος, Κουρούκας (83′ Γραμμένος), Κορλός (72′ Σάρα), Δημητρέλης.