Υπόθεση… Κίτσα!

Τα τρία ξαδέρφια «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη για τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης στο εξ΄αναβολής παιχνίδι της 15ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου απέναντι στον Τοξότη Λάρισας.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας» σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο και η ομάδα του Αποστόλη Κορομηλά πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, απέναντι στο νεαρό συγκρότημα του Χρήστου Γκάτα που προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα.

Την αρχή έκανε στο 8ο λεπτό ο Γεράσιμος Κίτσας με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ, ενώ την ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 πέτυχε στο 37ο λεπτό ο Δημήτρης Τάκε.

Το προβάδισμα για τον Πανιώνιο έδωσε εκ νέου ο Γιώργος Κίτσας στο 42ο λεπτό και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ υπέρ τους.

Μάλιστα, στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 80ο λεπτό, ο Παναγιώτης Κίτσας πέτυχε κι αυτός τέρμα με κοντινή προβολή ύστερα από ασταθή απόκρουση του πορτιέρο του Τοξότη, Λάντι, ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1 – 3 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στην αναμέτρηση.

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Λάντι, Παπαϊωάννου (55′ Γιώργης), Τσιμπόλης, Πλατσάς, Τάκε (70′ λ.τ. Γκαραβέλης), Παπαδημητρίου, Γκουσγκούνης (82′ Μπαλαής), Γιαννακός, Τσάλαβος, Ντάτσιος (72′ Τσίτσαβος), Μπουρουτζίκας.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Ιορδανίδης, Σερέτης Παρ., Σερέτης Παν., Κανής, Κίτσας Γερ., Σκέντζας Χρ., Παπαγεωργίου (46′ Γκόλτσιος), Ελιζόπουλος Ν. (20′ λ.τ. Χαν), Βασιλείου Παρ., Κίτσας Γ. (65′ Κίτσας Π.), Στρατινάκης Παρ. (60′ Ελιζόπουλος Σ.).