Φιλική νίκη για τη Κ19 του Απόλλωνα απέναντι στον Πύρρο

Φιλική αναμέτρηση διεξήχθη στο γήπεδο «Κουκουλίτσιος – Μουσιάρης» το απόγευμα της Πέμπτης (05/09) ανάμεσα σε Πύρρο και Κ19 του Απόλλωνα Λάρισας με το τελικό αποτέλεσμα να είναι 1 – 4 υπέρ των φιλοξενουμένων.

Τόσο ο Δημήτρης Βλάχος από τον Πύρρο όσο και ο Βαγγέλης Στουρνάρας από τη Κ19 του Απόλλωνα είχαν την ευκαιρία να δουν τους ποδοσφαιριστές τους σε τι κατάσταση βρίσκονται σε ένα ενδιαφέρον φιλικό ματς.

Οι δύο σύλλογοι βρίσκονται στη περίοδο της προετοιμασίας τους και είχαν την ευκαιρία να αναμετρηθούν μεταξύ τους με το συγκρότημα του Απόλλωνα να κερδίζει το παιχνίδι και το σκορ να περνά σε δεύτερη μοίρα.

Συγκεκριμένα, στο 43ο λεπτό ο Βασίλης Εστιάδης έκανε το 0 – 1 με σουτ ύστερα από γύρισμα του Βαγγέλη Βλησαρούλη, ενώ ένα λεπτό μετά, ο Εστιάδης αυτή τη φορά τροφοδότησε τον Βλησαρούλη και ο τελευταίος έπειτα από εντυπωσιακή ατομική ενέργεια πλάσαρε για το 0 – 2 που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο 53ο λεπτό ο Τσουλάνι ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 με σουτ ύστερα από γύρισμα από τα δεξιά του Δρόσου, ενώ ο Πύρρος μείωσε σε 1 – 3 με τον Κλαούντιο Αλλιάι στο 62′.

Το τελικό 1 – 4 για την ομάδα του Βαγγέλη Στουρνάρα διαμόρφωσε ο Δρόσος με σουτ ύστερα από ωραία ενέργεια στο 75ο λεπτό του αγώνα, με το δεύτερο μέρος του παιχνιδιού να γίνονται αρκετές αλλαγές από τους τεχνικούς των δύο ομάδων…

Πύρρος (Δημήτρης Βλάχος): Κουτσογιαννούλης, Μαρούδης, Κάτσης, Λέτσιος, Αγκόλι, Αλλιάι, Μπούζο, Σουλάι, Λεσάι, Τσάντος, Σάλα.

Αγωνίστηκαν και οι: Κοδέι, Τσάκουλης, Καψαλός, Κούκλας.

Απόλλων Λάρισας (Βαγγέλης Στουρνάρας): Μέκρας, Μουσκεμένος, Ευθυμιάδης, Χριστοδούλου, Μπρότσης, Γκαντέλας, Εστιάδης, Παπαθανασίου Γ., Βλησαρούλης, Παπαλέξης, Γιούγκα.

Αγωνίστηκαν και οι: Μανώλης, Σκύφτας, Κουτσούκης, Μούρρα, Παπαδόπουλος, Δρόσος, Τσουλάνι, Τσολάκης, Τσούπρος, Κωστόπουλος, Παπαθανασίου Στ.