Φιλική νίκη για τον Παναγροτικό Νίκαιας απέναντι στην Αστραπή Νέας Πολιτείας

Χάρη σε γκολ του Χρήστου Μπαλανίκα στο 65ο λεπτό του αγώνα, ο Παναγροτικός Νίκαιας κέρδισε σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας την Αστραπή Νέας Πολιτείας.

Παναγροτικός Νίκαιας και Αστραπή Νέας Πολιτείας προετοιμάζονται καθημερινά εδώ και αρκετές ημέρες, μιας και οι δύο σύλλογοι θα βρίσκονται στο νέο πρωτάθλημα της Α΄1 τοπικής κατηγορίας και θα μετέχουν αμφότεροι στον 2ο όμιλο.

Το εν λόγω παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Νίκαιας και έληξε με σκορ 1 – 0 υπέρ των «πράσινων», ωστόσο το σκορ πέρασε σε δεύτερη μοίρα.

Και αυτό διότι, ο τεχνικός του Παναγροτικού Νίκαιας, Βαγγέλης Μπρισίμης και ο προπονητής της Αστραπής Νέας Πολιτείας, Γιώργος Καφφές θέλησαν να δοκιμάσουν συστήματα και ποδοσφαιριστές σε διάφορες θέσεις και φυσικά να δουν σε ποια φυσική κατάσταση βρίσκονται οι παίκτες τους.

Εκτός του γκολ που σημειώθηκε στην αναμέτρηση, οι παίκτες των δύο ομάδων είχαν ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο γκολ και να αυξηθεί το σκορ.

Για την ιστορία, στο 65ο λεπτό της συνάντησης ο Αλέξης Νικολακούλης έκανε το γύρισμα μέσα στη περιοχή της Αστραπής και ο Χρήστος Μπαλανίκας με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των «πορτοκαλί» για το 1 – 0 που ήταν και το τελικό σκορ στη φιλική αναμέτρηση.