Φιλικό «διπλό» στη Λιβαδειά ο πολύ καλός ΑΟ Τρίκαλα

Εξαιρετική εμφάνιση από τα Τρίκαλα μέσα στη Λιβαδειά, επικράτησαν με 3-1 του Λεβαδειακού κι άφησαν υποσχέσεις.

To πρώτο φιλικό παιχνίδι μπροστά στο κοινό του έδωσε το απόγευμα της Κυριακής ο Λεβαδειακός. Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού πραγματοποίησε κακή εμφάνιση, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1, από τον πολύ καλό και αποτελεσματικό ΑΟ Τρίκαλα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 23ο λεπτό με τον Ριζογιάννη. Οι Βοιωτοί ισοφάρισαν στο 51’ με τον Ιωαννίδη.

Ο ΑΟΤ του Περικλή Αμανατίδη πήρε εκ νέου το προβάδισμα με 1-2 με γκολ του Νικλητσιώτη. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Πέλκας στο 87ο λεπτό.

Οι συνθέσεις

Λεβαδειακός: Bajic, Χατζηλάμπρος, Παντελιάδης, Λιάγκας, Τσάπρας, Μητρόπουλος, Καραχάλιος, Facundo Castillon, Συμελίδης, Gabriel Alexandro, Ιωαννίδης.

ΑΟ Τρίκαλα: Γιακουμής (46′ Ζαρόπουλος), Σανδραβέλης, Βέρτζος (55′ Γιαννίτσης), Οικονομόπουλος, Νιάρος (46′ Ντόσης), Ριζογιάννης, Παπαγεωργίου (Ζβιάντι), Γρηγορόπουλος (Πελάεθ), Λώττας (55′ Τεγούσης), Τσίπρας (55′ Σταματής), Άλεξιτς (63′ Νικλητσιώτης)

The post Φιλικό «διπλό» στη Λιβαδειά ο πολύ καλός ΑΟ Τρίκαλα appeared first on Mikriliga.com.

Πηγή: mikriliga.com