Φιλοκτήτης για… σωτηρία!

Σημαντική νίκη στη μάχη που δίνει για την αποφυγή των πλέι-άουτ, πέτυχε ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας που κέρδισε με 5 – 0 την ομάδα της Αναγέννησης Καλοχωρίου που έχει ήδη υποβιβαστεί στη Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα της Μελιβοίας έφτασε τους 34 πόντους και απέχει τέσσερις βαθμούς από τη 9η θέση τη Νεάπολη, ομάδα που αυτή τη στιγμή εξασφαλίζει την απευθείας… παραμονή στη κατηγορία.

Στο 17ο λεπτό ο Δημήτρης Γιαννακός με σουτ έξω από τη περιοχή άνοιξε τον «χορό» των τερμάτων, ενώ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Δημήτρης Πασιάς έξω από τη μεγάλη περιοχή, διαμόρφωσε το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 62′, ο Χρήστος Δαλαμπύρας με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0, με τον Άρη Καπετάνιο στο 68′ με πλασέ στη κίνηση να βάζει και αυτός το όνομά του στη λίστα με τους σκόρερ. Το τελικό 5 – 0 διαμόρφωσε στο 81′ με πλασέ στη κίνηση ο Αντώνης Κουβαράς.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Κώστας Παπαρίζος): Κοσμάς, Πλατσάς (50′ Ντόμπρα), Πασιάς Δ. (60′ Καψάλης), Δαλαμπύρας (72′ Κουβαράς), Ντούμος (68′ Τσάκουλης), Παπαρίζος, Μυλωνάς, Καπετάνιος, Γιαννακός, Μαλαχτάρης, Σπετίμ.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Αποστόλης Έξαρχος): Αλί, Μπαλοδήμος, Νούσιος, Στραβέλλας, Βουλάγκας, Τσιρώνης Γ., Τσιρώνης Α., Πλιάτσικας, Ζιώγας, Δεσπόπουλος Φ. (46′ Έξαρχος), Δεσπόπουλος Ι. (25′ Μήλιος).