Φιλοκτήτης είσαι…

Χρειάστηκαν τέσσερις αγωνιστικές για να κάνει «σεφτέ» ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας, κερδίζοντας τους πρώτους του πόντους, αυτούς της νίκης, στους Αγίους Αναργύρους, κόντρα στον τοπικό Ατρόμητο με 2 – 1 και μάλιστα με ανατροπή.

Οι γηπεδούχοι μετά την ήττα τους παρέμειναν στους 5 βαθμούς και την 9η θέση της βαθμολογίας της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας. Τους πρώτους του βαθμούς πήρε ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας «σκαρφαλώνοντας» στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Κολοβός με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή στο 10ο λεπτό, για να απαντήσουν οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη και με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα. Συγκεκριμένα ήταν το 61ο λεπτό, όταν ο Γιαννακός με κεφαλιά από κόρνερ του Παναγιώτη Πασιά, έφερε το παιχνίδι και πάλι από την αρχή.

Την ολική ανατροπή πέτυχε δέκα λεπτά αργότερα, ο Άρης Καπετάνιος. Ο Δημήτρης Πασιάς του έπαιξε τη μπάλα όμορφα στο κενό χώρο και αυτός αφού πέρασε και τον Παυλόπουλο, δεν λάθεψε για την ολική ανατροπή του 1 – 2 στο 72ο λεπτό.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Παυλόπουλος, Κατσογιάννης, Παύλου, Τσιφλίζογλου, Μπακαρτζής, Μούμος, Κολοβός, Ευαγγέλου (46′ Σαλγκάμης (48′ λ.τ. Αμαρλαριώτης Μ.), Δάσσιος, Μητρακούλης, Αμαρλαριώτης Αθ.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας: Κοσμάς, Γκουντάρας Ν., (80′ Παπαρίζος), Μαλαχτάρης (46′ Κουβαράς), Πλατσάς, Γιαννακός (88′ Καραμάνης), Τσιάκουλης (87′ Καψάλης), Μυλωνάς, Πασιάς Δ., Πασιάς Π., Καπετάνιος, Λαδάς.