Φλώρος & Τσιάκος έδωσαν τη νίκη στη Λάρισα 2012!

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε η Λάρισα 2012, η οποία επικράτησε με 3 – 2 της Αστραπής Νέας Πολιτείας, για την 5η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας.

Αυτή ήταν και η πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για τη Λάρισα 2012, με πρωταγωνιστές τους Παντελή Φλώρο με δύο γκολ και τον Κώστα Τσιάκο με ένα γκολ και μία ασίστ.

ΣΤΡΑΤΗΣ

Οι γηπεδούχοι όμως ήταν αυτοί που κατάφεραν να κάνουν το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στην αναμέτρηση. Καθώς μόλις στο 3ο λεπτό, ο Αντώνης Χασιώτης με ανάποδο ψαλιδάκι μετά από σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενουμένων «άνοιξε» το σκορ.

ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ - ΜΠΑΤΖΕΛΑΣ

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 55΄η Λάρισα 2012 μπόρεσε να φέρει το ματς στα ίσα. Ο Κώστας Τσιάκος σέντραρε για τον Παντελή Φλώρο, ο οποίος με κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ισοφαρίζοντας έτσι σε 1 – 1.

ΚΟΚΚΙΝΟΣ - ΒΕΝΕΤΗΣ

Ωστόσο η Αστραπή Νέας Πολιτείας λίγο αργότερα πήρε και πάλι το προβάδισμα. Στο 67ο λεπτό, ο Κώστας Καλτσάς με σουτ έξω από τη περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 2 – 1. Όμως στο 72΄ο Παναγιώτης Φλώρος με κεφαλιά μετά από σέντρα του Τάσου Μάντζα ισοφάρισε εκ νέου σε 2 – 2.

ΣΤΡΑΤΗΣ - ΚΑΛΤΣΑΣ

Στο 77΄οι γηπεδούχοι έμεινα με παίκτη λιγότερο, όταν ο Κώστας Αλεξανδρής αντίκρισε δύο κίτρινες κάρτες και αποβλήθηκε από τον κ. Γρηγοριάδη. Για να φτάσουμε στο 90΄όταν ο Κώστας Τσιάκος μετά από ωραία ενέργεια πέρασε και τον Ευριπίδη Βακουφτσή και σκόραρε δίνοντας τη νίκη στη Λάρισα 2012 με 2 – 3!

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Γιώργος Καφές): Βακουφτσής, Γιαγιάκος, Μούτσιος, Χασιώτης, Παπαμάνος, Κολιοφούτης, Μπατζέλας, Βενέτης, Καλτσάς (70′ Ραπάτσος), Ζαφειρούλης (55′ Ρουσσάς), Μπελάγιας (75′ Αλεξανδρής).

Λάρισα 2012 (Νίκος Αργυρούλης): Γεωργούλας Θ., Φλώρος Αντ. (60′ Μάντζας), Φλώρος Παντ., Κόκκινος (46′ Σκέντζας Ευάγγ.), Φλώρος Παν., Ταστεμερίδης (25′ Κίτσιος Π.), Φλώρος Β., Γεωργούλας Θοδ., Τσιάκος, Κίτσιος Δ., Στρατής.