Φτωχή αλλά νίκη για την Αμυγδαλέα!

Μεγάλη νίκη για τον Αετό Αμυγδαλέας ο οποίος πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, μέσα από την έδρα της με αντίπαλο τον Κίσσαβο Συκουρίου. Το σκορ αδικεί τους φιλοξενούμενους, καθώς ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού.

Οι Συκουριώτρες έχασαν πολλές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, με την κορυφαία να σημειώνεται στο 20′  με τον Πικούλη να περνά και τον τερματοφύλακα, να σουτάρει, όμως ο αμυντικός να διώχνει πάνω στη γραμμή.

Στο 25’ οι φιλοξενούμενοι με τον Καραποστόλη θα χάσουν ακόμη μία ευκαιρία. Ο ποδοσφαιριστής του Συκουρίου θα εκτελέσει απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο 35′ ο Αετός στην πιο καθοριστική του επίσκεψη στα αντίπαλα καρέ άνοιξε το σκορ, όταν ο Δημήτρης Σιούτας πήρε την πάσα μέσα στην περιοχή από τον Βασίλη Καψούρη και από κοντά αφού πέρασε και τον Καραγιάννη με πλασέ έκανε το 1 – 0 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν έχουν την κατοχή και να πιέζουν για την ισσοφάριση με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να κρατήσουν το προβάδισμα και να απειλούν με αντεπιθέσεις.

Στο 75′ οι γηπεδούχοι θα απειλήσουν με σέντρα – σουτ του Παζάρα, ωστόσο  η μπάλα βρήκε την εξωτερική πλευρά των διχτύων. Το Συκούριο από το 75′ και μετά πίεσε ψηλά με τον Αετό να χτυπά στην κόντρα.

Μάλιστα από το 78′ οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με δέκα παίκτες καθώς ο Δημήτρης Σιούτας αντίκρυσε την δεύτερη κίτρινη κάρτα, που σημαίνει κόκκινη. Η ατυχία για τους γηπεδούχους συνεχίστηκε καθώς αναγκάστηκαν να παίξουν και με εννέα παίκτες, γιατί ο Παζάρας τραυματίστηκε, ενώ η ομάδα είχε ολοκληρώσει τις αλλαγές της.

Αξίζει να τονισθεί πως οι γηπεδούχοι εκφράζουν τις διαμαρτυρίες και την αγανάκτησή τους για τον διαιτητή της αναμέτρησης του κ. Δρυστέλλα, λόγω των πολλών αδικαιολόγητων καρτών που δέχθηκαν και την γενική εικόνα που ανέδειξε στο παιχνίδι.

Αετός Αμυγδαλέας (Ηλίας Αρβανίτης): Τέρπος, Μπάκας, Μητράκας, Παπακωστούλης, Ευαγγελούλης, Ανδρεανόπουλος, Γραμμένος (84′ Παπαδημητρίου), Σιούτας Δ.Β., Σιούτας Δ.Σ., Καψούρης, Παζάρας (86′ Σιούτας Κ.).

Κίσσαβος Συκουρίου (Γιώργος Δοδοντσάκης): Καραγιάννης, Βαρσάμης, Γκανάτσιος, Γκρέτσης (60′ λ.τ. Αγγέλης), Ματζαρής, Κώτσιας, Καλιμάνης, Καραποστόλης, Πικούλης, Αλεξανδρίδης, Κορδέλας.